Уперше за п'ять років Білий дім відвідала баскетбольна команда. Чому цього не ставалося раніше

Уперше за п'ять років Білий дім відвідала баскетбольна команда. Чому цього не ставалося раніше

Уперше за п'ять років Білий дім відвідала баскетбольна команда. Чому цього не ставалося раніше Seattle Storm

Клуб відзначили і за спортивні досягнення, і за активістську діяльність, зокрема "заохочення вакцинуватися".

Відвідини Білого дому – одна з головних традицій американського спорту. Атлетів, які здобули головні титули сезону, зокрема чемпіонів національних ліг баскетболу, хокею та футболу, зазвичай запрошують на візит до президента країни.

Проте за останні п'ять років жодна баскетбольна команда НБА або ВНБАЖіноча НБА до Білого дому так і не прийшла: хтось відмовлявся, поки на посаді був Дональд Трамп, з яким у деяких спортсменів розходилися політичні погляди, когось тогочасний президент просто не запрошував.

Цього місяця традицію відновили. Вперше з 2016 року Білий дім – тепер уже очолюваний Джо Байденом – відвідав баскетбольний клуб. Ним стала команда "Сіетл Сторм", яка торік здобула свій четвертий титул чемпіонок ВНБА.

У чому значущість візиту

Востаннє це робили "Клівленд Кавальєрс", коли в їхньому складі ще був Леброн Джеймс, з яким вони перемогли в чемпіонаті НБА, а головою держави був Барак Обама.

У тому ж 2016-му до Білого дому прийшла остання жіноча команда з баскетболу – тодішні володарки титулу ВНБА "Міннесота Лінкс". Коли "Лінкс" перемогли наступного року, запрошення від Трампа вони так і не отримали. Як і "Сторм" у 2018-му та "Вашингтон Містікс" у 2019-му.

Тоді це пов'язували з недостатньою увагою президента до жіночих видів спорту. Крім того, деякі баскетболістки відверто критикували політику Трампа та вважали його діяльність і висловлювання дискримінаційними щодо жінок, представників ЛГБТ+ спільноти та темношкірого населення США.

Читайте також: Олімпійська чемпіонка з баскетболу Аріель Аткінс виступатиме за український "Прометей"

З подібних причин у 2017 році Трамп скасував запрошення чемпіонів чоловічої НБА "Ґолдент Стейт Ворріорз", коли деякі гравці, в тому числі Стефен Каррі заявили, що не прийдуть, навіть якщо їх запросять. Наступного року історія повторилася з "Клівлендом". А в 2019-му в НБА переміг канадський клуб "Торонто Репторз", тому й проблеми не було.

У 2020 році через пандемію, подовження баскетбольних сезонів, вибори в США та інші соціально-політичні обставини питання подібних зустрічей не було на часі.

Проте в 2021-му після повернення гравчинь з Олімпійських ігор, що минули в Токіо, візит усе ж відбувся.

Лідерка "Сторму" та збірної США – п'ятиразова олімпійська чемпіонка та чотириразова чемпіонка ВНБА Сью Бердзізналася, що "як представниці жіночого спорту" їй "приємно повернутися та знову відчувати, що твої досягнення відзначають таким чином".

"Цю команду робить визначною те, що вони не просто виграють матчі. Вони змінюють життя, – сказав Байден про баскетболісток "Сіетла". – Вони заохочуюють людей вакцинуватися, виступають за расову справедливість і право голосу, підтримують освітні й менторські програми та захищають трансмолодь від епідемії насильства й дискримінації. Це те, що роблять переможці. Вони є світлом для людей, вони надихають, вони є силою для змін".

Під час зустрічі команда подарувала Байдену іменну джерсі з номером "46" – як 46-му президенту США.

Що далі

  • Сезон ВНБА-2021 триває та має завершитися наприкінці вересня. "Сторм" наразі посідає друге місце в Західіній конференції.
Категорії
ТенісОлімпіада-2022Зимовий спортБоксКомандні види спортуШахиЛегка атлетикаБаскетболВодний спортГімнастикаВелоспортФормула-1ХокейДзюдоЛіга чемпіонівУсик - ДжошуаЧС-2022 з футболу