Зеленський запросив Росію на Кримську платформу

Зеленський запросив Росію на Кримську платформу

Доповнено
Зеленський запросив Росію на Кримську платформу
ОПУ

Президент України Володимир Зеленський запросив Росію взяти участь у Кримській платформі, аби "виправити історичну помилку". Мета роботи платформи – деокупація півострова.

Під час першого саміту Кримської платформи Зеленський заявив, що в РФ так активно обговорюють саміт.

"Так активно в Росії обговорювали, коментували настільки активно, ніби вона повноцінний учасник Кримської платформи. Якщо цей майданчик наскільки цікавить їх – ми запрошуємо Російську Федерацію до платформи для спільного вироблення шляхів деокупації Криму та виправлення її історичної трагічної помилки", – зазначив Зеленський.

Дивіться, читайте і слухайте: "Самоповернення в Крим". НАШІ 30 – документальний серіал до 30-ліття Незалежності України

"Я обіцяю, що в декларації саміту, яка засуджує окупацію Криму, завжди буде рядок для підпису представника Російської Федерації. Думаю, що скоріш за все цей підпис буде останнім, на останньому саміті Крим платформи в Ялті", – додав він.

Яка реакція РФ щодо Кримської платформи

Москва вважає "недружнім" стосовно Росії український саміт Кримська платформа. Про це напередодні саміту заявив прессекретар президента Росії Путіна Дмитро Пєсков, передає російський "Коммерсант" "Ми ставимося до цього заходу як до надзвичайно недружнього стосовно нашої країни. Ми категорично не сприймаємо подібні твердження щодо російського регіону, щодо Криму", – зазначив Пєсков.

Нагадаємо, РФ анексувала Крим навесні 2014 року, сім років тому.

Дивіться і читайте також: "Нова сторінка на шляху до деокупації Криму": як проходить Кримська платформа

23 серпня 2021 року у Києві відбувся саміт Кримської платформи. У зустрічі взяли участь представники 46 країн, НАТО, Ради Європи та ГУАМОрганізація за демократію та економічний розвиток ГУАМ — регіональне об'єднання чотирьох держав: Грузії, України, Азербайджанської Республіки та Республіки Молдова. Мета саміту – домогтися, аби тема повернення Криму до складу України не зникала зі світового порядку денного.

Читайте також: Що таке кримська платформа і чого від неї очікувати

Читайте нас у Telegram: головні новини України та світу

Станьте частиною Суспільного: повідомляйте про важливі події з життя вашого міста чи селища. Надсилайте свої фото, відео та новини і ми опублікуємо їх на діджитал-платформах Суспільного. Пишіть нам на пошту: [email protected]. Користувачі аккаунтів Google можуть заповнити форму тут. Ваші історії важливі для нас!

На початок