Українка Ірина Геращенко уперше в кар'єрі виграла етап Діамантової ліги у стрибках у висоту: відео

Українка Ірина Геращенко уперше в кар'єрі виграла етап Діамантової ліги у стрибках у висоту: відео

Українка Ірина Геращенко уперше в кар'єрі виграла етап Діамантової ліги у стрибках у висоту: відео
instagram.com/diamondleagueathletics

Ще одна українка - Юлія Левченко - четверта.

Перший післяолімпійський етап головного комерційного змагання у легкій атлетиці, Діамантової ліги, відбувався в американському Юджині. Усього на цьому івенті взяли участь три українки, зокрема дві - у стрибках у висоту.

Читайте також: Українська бігунка Рижикова достроково відібралася до фіналу Діамантової ліги

У Юджин полетіли Юлія Левченко та Ірина Геращенко, фіналістки Олімпіади-2020 в Токіо: Левченко була восьмою, Геращенко - четвертою. Крім них у секторі змагалися ще дві фіналістки Ігор-2020: полька Каміла Лічвінко та американка Вашті Каніннгем. Саме ці чотири стрибунки були фаворитками змагань.

Усі три медалістки Олімпіади в Токіо не змагалися в Юджині. Представниці ОКР Марії Ласіцкене відмовили у візі, австралійка Ніколь Макдермотт відмовилася від змагань, а українка Ярослава Магучіх не мала візи (і не робила її).

Стрибунки стартували з висоти 1.79 м, а на висоті 1.93 м залишилося уже п'ять спортсменок. Крім чотирьох фіналісток Токіо, також 1.90 м змогла взяти американка Рейчел Маккой.

А от висота 1.93 м не підкорилася одразу трьом: Лічвінко, Левченко і Макрой вибули зі змагань. Причому полька Лічвінко завдяки меншій кількості спроб випередила суперниць і здобула третє місце.

У секторі залишилися Геращенко та Каніннгем: обидві взяли 1.93 м з першої спроби. Юлія також змогла взяти 1.96 м з першої спроби, натомість Вашті не підкорила планку, перенесла дві наступні спроби на 1.98 м. Ця висота підкорилася обом стрибункам з другої спроби (Геращенко повторила найкращий результат сезону) - вони почали ділити перше місце.

Планку на 2 метра ніхто з дівчат взяти не зміг з трьох спроб. Відповідно, змагання для них мали закінчитися. Однак за правилами двох переможниць не може бути: відбувалася "перестрибкаФормат змагань, при якому спортсменки стрибають по одній висоті кожну спробу до першої помилки.Розпочинають з тієї планки, яку не змогли взяти, тоді опускаються по 2 сантиметри.Якщо обидві спортсменки беруть якусь висоту, планка знову починає підійматися. І так аж до того моменту, поки хтось один не помилиться (або візьме висоту).".

У форматі перестрибки українка та американка виконали ще шість (!) стрибків. Вони дійшли до висоти 1.92 м - її взяли обидві, тоді повернулися до 1.94 м, яка й стала вирішальною. Вашті з єдиної спроби не взяла, а от Ірина - змогла. І разом з тим виграла етап!

  • Діамантова ліга. Юджин. Стрибки у висоту
  1. Ірина Геращенко (Україна) - 1.98 м
  2. Вашті Каніннгем (США) - 1.98 м
  3. Каміла Лічвінко (Польща) - 1.90 м
  4. Юлія Левченко (Україна) - 1.90 м

Що означає ця перемога для Ірини Геращенко

  • Ірина уперше в кар'єрі виграла етап Діамантової ліги. Це був її сьомий старт на такому рівні, перший подіум та перша перемога.
  • Повторила найкращий результат сезону (1.98 м), зробила чотири неуспішні спроби на 2 м.
  • Ірина здобула 35-у перемогу для України в історії Діамантової ліги. І стала третьою стрибункою у висоту, яка вигравала етап. Перемагали також Ярослава Магучіх та Юлія Левченко.
  • "Змагання були непростими, але дуже цікавими", - так прокоментувала виступ після фінішу Геращенко.

Що далі

  • Жіночі стрибки у висоту будуть присутніми на кожному з останніх трьох етапів Діамантової ліги - у Лозанні, Парижі та Брюсселі. А тоді відбудеться безпосередньо фінал сезону, у Цюриху.
На початок