Перейти до основного змісту
Меркель закликала Путіна продовжити транзит газу Україною після 2024 року. Він назвав умови

Меркель закликала Путіна продовжити транзит газу Україною після 2024 року. Він назвав умови

Меркель закликала Путіна продовжити транзит газу Україною після 2024 року. Він назвав умови
. Associated Press

Федеральна канцлерка Німеччини Ангела Меркель під час зустрічі з президентом РФ Володимиром Путіним обговорила питання продовження договору щодо транзиту російського газу територією України. Вона закликала російську сторону забезпечити транзит після 2024 року.

Про це Меркель повідомила на підсумковій пресконференції у Москві.

"Ми говорили про "Північний потік-2" я хотіла б підкреслити — це не двосторонній німецько-російський проєкт, а і проєкт Європейського характеру. В ньому беруть участь підприємства і з інших країн. У цьому контексті ми говорили про продовження транзиту Україною після завершення контракту у 2024 році", — зазначила Меркель.

Вона додала, що Ґеорґа Вальдерзеє, якого 18 серпня уряд Німеччини призначив спеціальним представником з питань транзиту газу через Україну, сприятиме розвитку переговорів між сторонами щодо продовження контрактів на поставки газу через Україну, а також скеровуватиме процес переговорів.

Читайте також: Чи буде новий контракт з Росією після запуску "Північного потоку-2". Відповідає "Нафтогаз"

У відповідь Путін запевнив, що "Газпром" продовжуватиме транзит територією України, але за дотримання низки умов.

"Ми готові й після 2024 року транзитувати газ через Україну, але ми повинні знати, які обсяги. А для цього європейські споживачі повинні визначитися та укласти контракти. Український маршрут дає більше викидів CO2, ніж північний, сказав Путін. Чи Готова Європа купувати цей газ", — наголосив Путін.

Він також зазначив, що залишилося добудувати 15 км газогону "Північний потік-2".

"Я запевнив пані канцлера, що ми виконаємо всі свої контрактні зобов'язання щодо транзиту газу (через Україну - ред.) навіть після того, як пані канцлер покине свій пост", — зазначив Путін.

Що відомо

  • Російський газогін "Північний потік-2" планували добудувати наприкінці 2020 року. Разом з іншими російськими транзитними газогонами він дасть змогу перебрати на себе майже весь обсяг газу, який нині проходить Україною і приносить їй суттєві доходи, що сягають близько 3% від усього ВВП держави.
  • Сполучені Штати заявили, що консультувалися з Україною під час підготовки угоди з Німеччиною щодо добудови російського газогону "Північний потік-2", а також заздалегідь пропонували фінансову компенсацію для української сторони.
  • За словами глави МЗС України Дмитра Кулеби, Київ має багато запитань щодо зменшення безпекових ризиків через угоду між США та Німеччиною щодо проєкту "Північний потік-2". Водночас Україна готує свою позицію щодо економічної частини домовленостей. У Польщі угоду щодо "Північного потоку-2" назвали "перемогою РФ".

Читайте також

Читайте нас у Telegram: головні новини України та світу

Станьте частиною Суспільного: повідомляйте про важливі події з життя вашого міста чи селища. Надсилайте свої фото, відео та новини і ми опублікуємо їх на діджитал-платформах Суспільного. Пишіть нам на пошту: [email protected]. Користувачі акаунтів Google можуть заповнити форму тут. Ваші історії важливі для нас!

Топ дня
Вибір редакції
На початок