Понад 30 років займається карате. Микола Богодистий. СУСПІЛЬНЕ | ЛЮДИ

Понад 30 років займається карате. Микола Богодистий. СУСПІЛЬНЕ | ЛЮДИ

Понад 30 років займається карате. Микола Богодистий. СУСПІЛЬНЕ | ЛЮДИ Суспільне Полтава

Полтавцеві Миколі Богодистому 46 років, 30 з них чоловік займається спортом. Уперше про карате він дізнався із фільмів, коли був юнаком, а вже за десяток років став тренером і навчав цьому виду спорту інших.

У 13 років Микола Богодистий пішов на секцію карате у 27 школу Полтави.

"Оскільки це 1988 рік, була заборона на карате. Тренування минали у дуже закритій формі. І змагань на той час, на жаль, не було. Але під егідою якихось військових формувань ми виступали. Тоді карате не можна було. Вважалося, що це дуже небезпечне знання, яке може нашкодити", – говорить головний тренер дефлімпійської збірної України Микола Богодистий.

Наприкінці 90-х, коли чоловікові було 26, він став тренером з карате.

Через це майже за 10 років чоловік залишив мрію виступати на змаганнях як спортсмен.

"Була заборона на карате". Полтавець Микола Богодистий більше 30 років займається каратеСуспільне Полтава

Вихованці Миколи Богодистого

"Я хотів виступати. На той час я був у дуже гарній формі. Я тренувався по чотири рази на день. Мені тренери давали доступ до усіх залів, які тільки можна. На жаль, так склалося. Що тоді так не можливо було".
"Мені також допомогли мої тренери. Сказали: "Якщо у тебе дуже гарно виходить як у спортсмена, чому тобі не спробувати займатися діточками?". Я набрав групу (це було десь три спортсмени). А потім мої спортсмени почали підростати, виступати на змаганнях і показувати гарний результат".

Нині ж чоловік тренує близько 70 спортсменів. Його вихованці – люди з порушеннями слуху. Серед них – Олександр Тритяк.

"Була заборона на карате". Полтавець Микола Богодистий більше 30 років займається каратеСуспільне Полтава

Олександр Тритяк, спортсмен

"Я тренера читаю по губах. І він трохи знає жести. Нам його легко сприймати. Було трохи важко, але вже минуло близько шести місяців і почали його розуміти. Він помічає помилки, і нам його легко зрозуміти", – пояснює спортсмен Олександр Тритяк.

"До глухого спортсмена, якщо ти знаєш лише деякі фрази, це дуже мало. Дуже важливо донести інформацію їм правильно. Ми доносимо по десять разів одне і те саме. Вони такі самі, але вони усе одно трохи інші. І це дуже важливо знати жестову мову", – каже головний тренер дефлімпійської збірної України Микола Богодистий.

"Була заборона на карате". Полтавець Микола Богодистий більше 30 років займається каратеСуспільне Полтава

Вихованці Миколи Богодистого на тренуванні

Інеса Причина карате займається 7,5 років. Увесь цей час її тренує Микола Богодистий.

"Коли я роблю неправильно, мене тренер завжди змушує виправляти. І це правильно. Він буває суворим і жорстким, але це нормально. Мені дуже подобається. Я викладаюся на 100 відсотків. У мене велика мотивація приходити на тренування і здобувати нагороди", – пояснює спортсменка Інеса Причина.

Спортсмени, яких тренує полтавець, беруть участь у змаганнях в Україні та закордоном.

"Якщо брати Україну, то на усіх змаганнях ми були, на усіх чемпіонатах України, прем'єр-лігах. Також дуже багато були за кордоном: у Болгарії, Туреччині, Парижі", – розповідає каже головний тренер дефлімпійської збірної України Микола Богодистий.

За перемоги своїх вихованців чоловік отримав звання заслуженого тренера.

"Була заборона на карате". Полтавець Микола Богодистий більше 30 років займається каратеСуспільне Полтава

Микола Богодистий, тренер

Це дуже важливо для мене. Це було 2013 року. У нас тоді завершилися Дефлімпійські ігри. Ми достойно показали. 2013 року ми стали другими серед усіх країн. І принесли, мабуть, 13 медалей.

За часів незалежності займатися карате стали менше, каже тренер.

Тоді дуже багато дітей, людей ходили у зали. Ти коли приходиш до залу у ті роки, там стоїть по 200-300 людей. Усе було заповнено. Зараз прогрес комп’ютерів, телевізорів, телефонів. На жаль, багато дітей сидить біля цих апаратів. Щоб вони самі сюди прийшли, це дуже проблемно. Мрія – щоб спортсмени, які займаються карате, щоб у них у душі і серці залишався цей вид спорту, тому що він гарний, і щоб вони ішли до кінця.

Категорії
ПолітикаЕкономікаКультураСвітСпортВідеоПодіїТоп дняПриродаРегіониСтильДітиНаукаТехнологіїУрбаністикаЇжаДомашні твариниЛюди