Ексклюзивно
"Після ейфорії було спустошення". Віцечемпіонка Олімпіади Старікова - про "срібло" та емоції в Токіо AP Images

Олена Старікова принесла Україні першу за 13 років олімпійську медаль у велоспорті.

Велосипедистка Олена Старікова в останній день Олімпіади-2020 виграла для збірної України 19-ту медаль і своє перше олімпійське "срібло". Старікова показала другий результат у дисципліні "спринт", поступившись лише канадійці Келсі Мітчелл.

Причому на шляху до фіналу українка в 1/4-й випередила срібну призерку Олімпіади-2020 Лею Софі Фрідріх із Німеччини, а у півфіналі - чемпіонку світу 2013 року Лей Вайсі з Гонконгу.

Окрім змагань із індивідуального спринту, у Токіо Старікова також брала участь у командному спринті з Любов'ю Басовою, а також в індивідуальному кейріні. Попри насичену програму на Олімпіаді, сезон в української велосипедистки не завершено - попереду підготовка до чемпіонату Європи та світу.

В інтерв'ю з Суспільне Спорт Олена зізналась: для відпочинку їй вистачає кількох днів, а розпочнається він уже тоді, коли вона злазить із велосипеда.

• Про "срібний" дебют на Олімпіаді

"Я відчувала, що готова краще, ніж будь-коли у своєму житті. Я була на піку своєї форми. Я прокидалась кожного ранку та засинала ввечері з думкою: "Скоро Олімпійські ігри. Ура! Нарешті туди поїду, дуже хочу медаль". Авжеж, дуже прагнула здобути "золото", але потім подумала, зрозуміла, що "срібло" - це теж непогано. Необхідно далі прагнути [здобути "золото"]. Боюсь, якби в мене було одразу "золото" [у Токіо], то я б подумала: "Ага, у мене вже все є!" А так я і надалі буду намагатись працювати краще".

• Про олімпійські заїзди в Токіо

"Був такий заїзд, коли я взагалі в "надію"Втішний заїзд на вибування потрапила. Ми втрьох з дівчатами їхали. Я думала, що програла. Доїхала останні метри, дивилась на телевізор і думала: "Хто ж виграв?" Коли ж побачила, то одразу промайнуло в голові: "Фух, я все ще в грі, усе ще тут".

А потім коли їхала в півфіналі, коли вже далі боролась за перше-друге місця, то для мене це була дуже велика перемога. Розуміла, що в мене вже є медаль. І ось цей заїзд, третій і вирішальний...Я навіть не знаю, як передати свої емоції. Була дуже щаслива".

• Про психологічний стан на Олімпіаді-2020

"Ні, я не дуже сильно нервувала між заїздами. Я намагалась вимикатись. Думала: "Зараз треба трошки посидіти, потім треба трошки поїсти, попити води". Могла перемкнутись на телефон. Конкретно за заїзд я не думала. Налаштовувалась, думала, як я хочу працювати, перемагати. Але треба діяти за ситуацією, а не завчасно планувати, що може статись".

• Про відчуття після завершення перших Олімпійських ігор у кар'єрі

"Відверто кажучи, буквально на другий день після Олімпіади, коли ейфорія минула, у мене було таке спустошення. Бо я прокидалась і не хотіла ні їсти, ні гуляти, нічого. Хотілось просто лежати та не рухатись. Незвично прокидатись уранці та не думати, що в тебе скоро змагання. Такой релакс наступає. Зараз я, авжеж, рада, що мозок відновлюється, немає постійного "смикання". Але повністю розслаблятись мені також не можна, адже в мене скоро чемпіонат Європи, світу, далі Ліга чемпіонів починається. Тобто в нас циклічний вид спорту. Ми завжди працюємо, завжди тренуємось, поки не зав'яжемо зі спортом.

Аби відновитись, мені достатньо кілька днів. Буває навіть одного дня - лежати, не рухатись, пограти у відеоігри. І я вже після цього починаю думати, що я погана, що мені потрібно йти на тренування і далі працювати. Зараз я відпочиваю в Києві, кілька днів нічого не роблю. Для мене це вже вважається за відпочинок, коли я не сиджу на велосипеді".

Хто така Олена Старікова

• 25-річна велосипедистка, що народилась у Харкові, але представляє Львів на офіційних змаганнях.
  • Срібна призерка Олімпійських ігор-2020 у спринті. Ця нагорода стала першою для України у велотреку з 2008 року.
  • Срібна призерка чемпіонату світу-2017 у дисципліні "гіт". Це була перша медаль для України на світових першостях із велотреку з 2008 року.
  • Переможниця чемпіонату Європи-2020 у дисципліні "кейрін" та срібна призерка Європейських ігор-2019 у гіті.
БіатлонБоксКомандні види спортуВелоспортДзюдоВодний спортГімнастикаВелоспортФормула-1ХокейЛегка атлетика