Вчені розповіли, які продукти погіршують пам'ять

Вчені розповіли, які продукти погіршують пам'ять

Вчені розповіли, які продукти погіршують пам'ять
. Robin Stickel

Експеримент австралійських вчених виявив, що продукти із високим вмістом цукру та жиру погіршують пам'ять та провокують переїдання.

Дослідники виявили, що за сім днів висококалорійної та солодкої дієти, у 110 добровольців від 20 до 23 років порушилася робота гіпокампу, що призвело до погіршення пам'яті, передає Guardian.

"За тиждень на дієті в "західному" стилі, смачна їжа, як то закуски і шоколад стає більш бажаною, коли ви ситі. Вона призводить до того, що вам важче опиратися, що, у свою чергу, призводить до більшого пошкодження гіпокампу та провокує порочне коло переїдання", - сказав Річард Стівенсон, професор психології університету Маккуорі в Сіднеї.

Для експерименту дослідники зібрали худих молодих людей, які регулярно правильно харчуються. Окрім погіршення пам'яті фаст-фуд спричинив і порушення самоконтролю апетиту: піддослідні хотіли більше нездорової їжі відразу після закінчення обіду, навіть коли були ситі.

"Складніше відмовлятися від фаст-фуду, навпаки, хочеться їсти більше й більше, а це призводить до ще більшого пошкодження гіпокампа", - пояснив Стівенсон.

У довгостроковій перспективі подібні порушення можуть спричинити ожиріння та діабет.

На початок