Дрони допоможуть шукати аварійні труби в Києві

Дрони допоможуть шукати аварійні труби в Києві

Дрони допоможуть шукати аварійні труби в Києві
. Київтеплоенерго

У Києві розпочали обстеження тепломереж за допомогою безпілотних літальних апаратів – дронів, оснащених тепловізорами. 21 лютого проінспектували низку ділянок в центрі столиці.

За допомогою таких пристроїв комунальне підприємство "Київтеплоенерго" отримає додаткову інформацію про теплові втрати в мережах міста. Це враховуватимуться під час формування адресного переліку для модернізації трубопроводів і теплових вузлів, пояснив заступник голови Київської міської державної адміністрації Петро Пантелеєв.

За його словами, обстеження тепломереж за допомогою дронів - допоміжний спосіб, а основним методом виявлення зношених мереж є проведення гідравлічних випробувань у міжопалювальний сезон.

Заступник голови КМДА озвучив цифри: так, у 2019 році замінили 130 км найбільш аварійних трубопроводів, у планах на 2020-й - 150 км.

"Плануємо, що за наступні 5 років, здійснюючи модернізацію 150-170 км трубопроводів на рік, зможемо вийти на більш стабільну та планову роботу. Наша першочергова мета – уникнути аварійних випадків, подібних тим, що сталися на вулицях Шота Руставелі та Антоновича", – сказав він.

21 лютого зранку представники КМДА та "Київтеплоенерго" за допомогою дрону проінспектували ділянки мереж від вул. Льва Толстого до бул. Тараса Шевченка, де у 2005 році було прокладено трубопровід із попередньою ізоляцією. Також перевірили ділянку від вул. Б.Хмельницького до Прорізної, де прокладено старі труби з 1974 року.

Дрони допоможуть знаходити аварійні трубопроводи в Києві
Дрони допоможуть знаходити аварійні трубопроводи в Києві. Київтеплоенерго

Дрони допоможуть знаходити аварійні трубопроводи в Києві
Дрони допоможуть знаходити аварійні трубопроводи в Києві. Київтеплоенерго

Що відомо

  • Останніми роками в Києві досить часто виникали аварійні ситуації з тепломережами, які призводили до відключення опалення та гарячого водопостачання, також були травмовані.
  • Зокрема, в листопаді 2018 року трубу прорвало на вулиці Шота Руставелі. Тоді окропом залило вулицю. Один автомобіль провалився під землю. Обійшлося без жертв і постраждалих.
  • Майже через рік на розі вулиць Саксаганського і Шота Руставелі, біля Будинку кіно, у результаті пошкодження магістрального трубопроводу провалився асфальт, в утворену яму провалилися дві автівки. На небезпечній ділянці лилася гаряча вода.
  • Ввечері 13 січня 2020 року через прорив труби теплотраси на вулиці Антоновича маршрутне таксі провалилося під асфальт. Гаряча вода з тепломережі потрапила також у магазин "Ашан" і на перші поверхи ТРЦ Ocean Plaza, частково затопивши його. 9 осіб отримали опіки, 7 травмованих потрапили до лікарні.

На початок