”Хотіла бути вчителькою, але закохалась у медицину”. Кропивничанка 30 років працює акушеркою

”Хотіла бути вчителькою, але закохалась у медицину”. Кропивничанка 30 років працює акушеркою

”Хотіла бути вчителькою, але закохалась у медицину”. Кропивничанка 30 років працює акушеркою Суспільне: Кропивницький

Кропивничанка Оксана Федоренко три десятиліття працює акушеркою в пологовому будинку. З її слів, кожні пологи – це радість, бо на світ з’являється людина і вона до цього причетна. За 30 років жінка допомогла народитися майже тисячі дітей. Історія Оксани Федоренко – третя з циклу Суспільного до ювілею Незалежності ”30 років з країною”.

Не мріяла бути медиком

Оксана Федоренко розповіла, що не планувала пов’язувати своє життя з медициною. Документи в медучилище принесли батьки: ”Вчилася добре. Перша моя практика була у травматологічному відділенні дитячої обласної лікарні. Я зрозуміла, що не піду з медицини ніколи”.

Кожна пацієнтка, за словами акушерки – це індивідуальна робота, підхід і відповідальність. Акушерка має супроводжувати жінку у пологовому залі впродовж усього процесу народження дитини: ”Кажу, як себе треба поводити в пологах, перебуваю поруч з жінкою до моменту переводу її в палату післяпологового перебування”.

Пацієнтка пологового будинку Тетяна Бондаренко вважає роботу акушерки невід’ємною частиною післяродової діяльності: ”Мама вперше бере дитину на руки. Вона не знає, що з нею робити, не розуміє, чому вона плаче. Акушерка направляє матір, підказує”.

Найбільш пам’ятні пологи

Пологи, які приймала 16 років тому, розповіла Оксана Федоренко, запам’ятала на усе життя: ”Народжувала жінка шосту дитину, хлопчика. Його вага перевищувала 6 кілограмів, довжина – 58 чи 59 сантиметрів. Це була вже повноцінна дво- або тримісячна дитина”.

Чи змінились умови праці

За 30 років роботи умови в пологовому змінились, сказала акушерка. 2018 року там зробили капітальний ремонт, покращивши умови, в яких жінки народжують: ”Раніше була передпологова палата і пологовий зал, де стояли два-три ліжка, на яких народжували жінки. Нині ми маємо сучасний індивідуальний пологовий зал, де жінка може народжувати з партнером чи без”.

”Хотіла бути вчителькою, але закохалась у медицину”. Кропивничанка 30 років працює акушеркоюСуспільне: Кропивницький

Своєю країною і професією жінка пишається: ”Я хочу побажати тим дітям, які народилися 30 років тому, в День Незалежності нашої країни, тим дітям, які народжуються і будуть народжуватися, бути щасливими в нашій країні, примножувати її багатства”.

Ровесник України

Кропивничанин Андрій Сірий – перший, хто народився у кропивницькому пологовому будинку за часів незалежної України. Напередодні свого 30-річчя прийшов познайомитися з Оксаною Федоренко – акушеркою, яка допомогла йому народитися.

”Хотіла бути вчителькою, але закохалась у медицину”. Кропивничанка 30 років працює акушеркоюСуспільне: Кропивницький

Читайте також

Категорії
РозслідуванняПолітикаЕкономікаКультураСвітСпортВідеоПодіїТоп дняПриродаРегіониСтильДітиНаукаТехнологіїУрбаністикаЇжаДомашні твариниЛюди