"Журналісти додали реальної роботи". Екстренер збірної України - про виступ каратистів на Олімпіаді

"Журналісти додали реальної роботи". Екстренер збірної України - про виступ каратистів на Олімпіаді

"Журналісти додали реальної роботи". Екстренер збірної України - про виступ каратистів на Олімпіаді Facebook Антона Нікуліна

Українські каратисти виграли історичні медалі на Олімпійських іграх у Токіо.

Карате було вперше в історії представлено в олімпійській програмі в Токіо. У Японії цей вид єдиноборств - один із найпопулярніших, тож карате включили до переліку видів спорту, що були на Олімпіаді-2020.

Українські спортсмени змогли скористатися цим шансом та здобули три ліцензії. Зокрема, путівку до Токіо вибороли Аніта Серьогіна (до 61 кг), Анжеліка Терлюга (до 55 кг) та Станіслав Горуна (до 75 кг). І одразу двом із них - Терлюзі та Горуні - вдалось вибороти медаль. Терлюга дійшла до фіналу, де здобула "срібло", коли Горуна виграв "бронзу".

Читайте також: Станіслав Горуна - про дебютну Олімпіаду, подальші плани в карате та пост у захист Магучіх

Після виступу на Олімпійських іграх Горуна зізнався в інтерв’ю "24 Спорт", що йому не вистачило спарингової практики. При цьому вже колишній головний тренер збірної України Антон Нікулін підкреслив у коментарі для Суспільне Спорт, що не згоден зі своїм підопічним.

Що сказав екстренер збірної України?

Нікулін не конкретизував, яким саме чином відбувалася підготовка до Олімпіади-2020 каратистів. Але не погоджується із ними щодо тези про спаринги, наголошуючи, що про це говорить його результат на Іграх.

"За спортивний результат і підготовку до змагань відповідають тренери. Я, як головний на той момент тренер збірної України, за це і відповідав. Що не вистачало Горуні? Коли він буде тренером, то буде планувати собі підготовку. Наразі він спортсмен і виконавець. Ми вирішили провести підготовку таким чином, яким вона й відбувалась. І вона принесла непоганий результат. Це його особиста думка [про нестачу спарингів]. Я з нею абсолютно не погоджуюсь", - резюмував ексголовний тренер збірної України.

Говорячи про успіхи інших українських каратистів, спеціаліст зазначив, що найбільше йому прикро за результат Аніти Серьогіною, адже на ньому позначилась не стільки підготовка спортсменки, скільки рішення арбітрів.

"Анжеліці всього вистачило у фіналі. Однак спортсменка з БолгаріїІвет Горанова була об'єктивно сильніша. Усе дуже просто. Щодо суддівства в перший день у мене немає дорікань. Що не скажеш про роботу суддів на поєдинках Аніти Серьогіної. У суддів були різні міркування щодо того чи іншого моменту. Не підтримали якось. Але Аніта Серьогіна - це спортсменка, яка з усіх трьох українських каратистів [на Олімпіаді] найбільше заслуговувала на медаль. Вона - дівчинка-"пахарь". Не її день був. Це спорт", - заявив Нікулін.

На запитання про психологічну підготовку каратистів, Нікулін відповів, що наразі зі спортсменами не працюють психологи, а на самому результаті багатьох зі збірної України позначився зовнішній тиск.

"На мій погляд, царина спортивної психології та спортивної медицини - це дві речі, які в Україні дуже слабо розвинені. Думаю, у спортивній психології в Україні взагалі є лише кілька спеціалістів, що працюють у цьому напрямі".

"У нас було немало медалей [на Олімпіаді-2020]. Так, було мало "золота" - лише у Жана Беленюка. Але я вважаю, що у високому градусі відповідальності перед спортсменами є вина й наших журналістів. Бо вони той градус підняли. Я перепрошую, але деякі журналісти діставали наших спортсменів фразами "ти мусиш", "ти маєш", "ми чекаємо від тебе медалі" і тому подібне. Тобто вони додали реальної роботи для тренерів і психологів".

"Навіть досвідчені спортсмени не можуть жити під таким пресингом, рахувати дні до Олімпіади. Тим більше цикл же збільшився - він був не чотири, а п'ять років. Відповідно та зона відповідальності, яка в них була, не дозволила їм показати їхній результат. Не тільки наші спортсмени, а й усі інші дуже переживали. Тож мені здається, що журналісти повинні "дозувати" свою роботу. Особливо, перед змаганнями. Після - розривайте спорстменів, як хочете. Але перед... Ці всі моменти, інтерв'ю - вони тільки в мінус для спортсменів".

"Ні, з каратистами не працюють психологи. Насправді з багатьма спортсменами з різних видів спорту вони не працюють. Цим займаємось безпосередньо ми - тренери. У нас є відповідні знання, вміння та навички", - сказав колишній головний тренер збірної України з карате".

Що відомо

  • На Олімпіаді-2020 українці здобули дві медалі. Анжеліка Терлюга виграла "срібло" у вазі до 55 кг, а Станіслав Горуна - "бронзу" у ваговій категорії до 75 кг.
  • Антон Нікулін обіймав посаду головного тренера збірної України з карате з 2012 року. Після завершення Олімпіади-2020 спеціаліст подав у відставку.
  • Нікулін також є тренером у спортивному клубі "Юніон", індивідуально працює зі Станіславом Горуною.
Читайте також: Українка Терлюга завоювала історичне "срібло" на Олімпіаді-2020 з карате
Категорії
БіатлонБоксКомандні види спортуВелоспортДзюдоВодний спортГімнастикаВелоспортФормула-1ХокейЛегка атлетика