Мостоперехід у Херсоні будують, поки прокуратура розслідує попередній хід будівництва

Мостоперехід у Херсоні будують, поки прокуратура розслідує попередній хід будівництва

Мостоперехід у Херсоні будують, поки прокуратура розслідує попередній хід будівництва
Суспільне Херсон

Прокуратура Херсонської області проводить слідчі дії у справі довгобуду - мостопереходу ХБК – Таврійський. За словами заступника начальника відділу обласної прокуратури Олександра Саніна, триває встановлення обставин розкрадання грошей з цього будівництва.

У рамках провадження призначені комплексна будівельно-технічна, товарознавча та економічна експертизи, які проводять у Київському науково-дослідному інституті судових експертиз, говорить заступник начальника відділу Херсонської обласної прокуратури Олександр Санін.

"Херсонською обласною прокуратурою здійснюється процесуальне керівництво у кримінальному провадженні за фактом привласнення службовими особами одного зі структурних підрозділів Херсонської обласної державної адміністрації спільно зі службовими особами підрядної організації бюджетних коштів, виділених на проведення робіт із будівництва шляхопроводу у Херсоні по роботах, які проводилися у попередні роки", - розповідає заступник начальника прокуратури Олександр Санін.

Водночас із розслідуванням цієї справи завершують роботи на першій частині мостопереходу і 24-го серпня мають провести перевірку. Для виконання цих робіт від держави надійшло 300 млн грн у листопаді 2020 року, говорить голова Херсонської облдержадміністрації Сергій Козир.

"Цих 300 млн на будівництво не вистачає. Мінімальна кількість, яка була потрібна, - близько 350 млн грн для одного проїзду, який на сьогодні збудований на 95 відсотків в межах того фінансування, яке в нас є. Фінансування на другий проїзд прийшло у липні. Зараз підрядник починає ці роботи та працює по другому проїзду", - каже голова ОДА Сергій Козир.

Будувати мостоперехід почали у червні 2012 року. Тодішній голова Херсонської облдержадміністрації Микола Костяк обіцяв здати об’єкт до кінця того ж року.

Пізніше завершити це будівництво обіцяли Херсонський міський голова Володимир Миколаєнко, голови облдержадміністрації Юрій Одарченко та Андрій Гордєєв.

Андрій Гордєєв, який був на посаді голови Херсонської облдержадміністрації з 2016 по 2019 років розказував, що мостоперехід - найглобальніший проєкт, який хотіли закінчити у грудні 2018 року.

За словами Херсонського міського голови Володимира Миколаєнко, який обіймав посаду з 2015 по 2020 роки, у 2018 році міська влада виділила 50 мільйонів гривень на будівництво. Але ці роботи так і не були виконані.

Понад 200 мільйонів гривень були витрачені на будівництво мостопереходу з 2012 по 2020 роки.

Голова облдержадміністрації Сергій Козир говорить, наразі йде мова про понад пів мільярда бюджетних коштів.

Що відомо:

  • Мостоперехід ХБК - Таврійський у Херсоні майже готовий до відкриття

Читайте нас у Тelegram: Суспільне Херсон

На початок