Через негоду на Хмельниччині можуть не зібрати запланованої кількості зернових

Через негоду на Хмельниччині можуть не зібрати запланованої кількості зернових

Через негоду на Хмельниччині можуть не зібрати запланованої кількості зернових Суспільне Поділля

На Хмельниччині тривають жнива. На півночі області, в науково-виробничій агрофірмі Білогірської громади днями завершили обмолот озимої пшениці, розповідає заступник директора Валентин Лосовський. За його словами, жнивам цього літа перешкоджала погода. А через негоду в агрофірмі не зберуть запланованої кількості зернових.

Комбайни Білогірськї науково-виробничої агрофірми обмолочують останні площі під озимою пшеницею, розказує заступник директора Валентин Лосовський. Саме коли настав час молотити озимі зернові, почалися дощі з рвучким вітром і градом, тому після дощів жнивують увесь світловий день без перерв, додає чоловік.

"Погодно-кліматичні умови, які змушують нас дуже швидко реагувати, збирати швидко врожай, тому що погода міняється, буває, за день тричі. Цей рік ми спостерігаємо велику кількість опадів, буревії", - каже Валентин Лосовський.

Урожайність зернових могла б бути більшою, якби не дощі.Суспільне Поділля

Урожайність зернових могла б бути більшою, якби не дощі.

Агроном агрофірми Богдан Кузьмук розповідає: урожайність озимої пшениці в середньому в господарстві 72 центнера з гектара, та могло бути й більше, оскільки через негоду втратили чимало зерна.

"Пшениця сама по собі вже достигла. Дощі, град, полягла і обсипалася. На пшениці втрати трохи пішли. З останніх полів, що ми збираємо, це півтора центнера з гектара, це ми викинули на землю", - каже Богдан Кузьмук.

За словами агронома, в агрофірмі вирощують як перевірені сорти зернових, так і нові, на дослідних ділянках. Усіх сортів озимини – понад 40.

"Ми стараємося заготовити експериментальні ділянки, дивитися, який сорт кращий", - додає агроном.

Заступник директора говорить: пшениця в їхній агрофірмі родить добре, бо агрономи стежать за дотриманням сівозміни і станом грунтів.

"Минулоріч тут була картопля, в цьому році - пшениця. І такий процес в нас відбувається на всій території, де ми маємо в обробітку землю. Ми зараз знаходимося на полі, яке поряд із нашою фермою. Ферма - це завжди органіка, і ця органіка вже є на цьому полі", - каже Валентин Лосовський.

Із його слів, в господарстві віддають перевагу органічним добривам: "Це плюс на майбутнє. Тому що земля має свої природні властивості і склад, і тому ми його органікою підживлюємо, зберігаємо, грунт набагато кращий, і земля, де ми обробляли органікою, завжди дає позитивний результат".

На Хмельниччині тривають жнива.Суспільне Поділля

На Хмельниччині тривають жнива.

Для розкидання на поля органіки купили й спеціальну техніку, додає Валентин Лосовський. Однак, каже, органічні добрива застосовують лише на десяти відсотках площ. Для всіх восьми тисяч гектарів полів агрофірми органічних добрив не вистачає. Тому, каже, збільшують поголів’я великої рогатої худоби.

"В нас є три молочно-товарні ферми, будується четверта на 1700 голів. В нас вівчарник, і будується ще один", - каже Валентин Лосовський.

Агроном агрофірми додає: після обмолоту озимої пшениці почнуть збирати врожай інших сільгоспкультур. Яких, каже, вирощують близько десятка.

Станом на 9 серпня, розповідають у пресслужбі Хмельницької облдержадміністрації, на Хмельниччині обмолочено ранніх зернових та технічних культур на більше половини площ, а це 156 тисяч гектарів. Валовий збір – мільйон тонн, середня урожайність - 64 центнери з гектара. Зокрема, озиму пшеницю обмолотили з площі 113 тисяч гектарів. Це 54 відсотки від засіяних пшеницею полів.

Категорії
ПолітикаЕкономікаКультураСвітСпортВідеоПодіїТоп дняПриродаРегіониСтильДітиНаукаТехнологіїУрбаністикаЇжаДомашні твариниЛюди