У селі Постольне Сумського району 15 серпня відбулося свято меду. Свою продукцію привезли до села бджолярі Миколаївської громади. Продавали мед та продукцію бджільництва.
Відзначають свято щорічно між Маковієм 14 серпня та 19 серпня - Днем бджоляра.
Бджоляр із Сум Дмитро Стеценко показує обніжку - квітковий пилок, який бджоли збирають і приносять до вулика. "Ми використовуємо його як комплекс вітамінів і найпотужніший біогенний стимулятор для організму людини", - каже бджоляр. Він займається пасікою 10 років і розповідає, що захопився цим, коли потрапив на пасіку до свого вчителя, отримав у подарунок свій перший вулик. Вони в нього ще й за приклад.

"Ця ієрархія, структура, як вони починають працювати, розвиватись – це є прикладом для нас, для людей – як треба жити, як треба працювати, вести себе по совісті і відноситись до інших", - каже бджоляр.
Розводить бджіл чоловік у вільний від роботи час, бо бджолярство – це хобі, а взагалі Дмитро працює викладачем у коледжі в Сумах.

Приїхав на свято і Володимир Жданов із села Лікарське. Він має пасіку 35 років. "Пасіка – це тільки для душі. Якщо не для душі – не буде толку", каже він. І додає, що з кожним роком займатись бджолярством все складніше, бо на полях витравлюють бур'яни, а звичні липа і гречка не дають достатньо пилку для бджіл.

Свято меду в Постольному проводять четвертий рік поспіль. Бджолярі привезли на продаж мед, прополіс, соти, підніжок, медовуху.

У Миколаївській громаді – до 30 зареєстрованих бджолярів, це ті, в кого 30-40 вуликів. А іноді просто тримають 5-6 вуликів для власних потреб, - розповідає голова громади Сергій Самотой. Каже, що місця тут пристосовані для розведення бджіл, адже місцеві фермери сіють культури, які квітнуть.

"Фермери сіють гречку, соняшник, сою, йде сівозміна, є де бджілці літати. На території дуже багато ярів, багато землі, яка не ореться, дикої землі, багато липи – липові алеї, липові гаї. До нас із сусідніх сіл їдуть, із Сум, і встановлюються. Пасічник їде за бджолою, бджола летить за квіткою ", - каже голова громади.
Читайте також: У селі під Сумами гинуть, розповіли мешканці сіл Графське та Капітанівка
Крім ярмарку, у програмі свята також концерт і розважальна програма.

Що відомо
- 14 серпня православні християни відзначали Медовий Спас.
- У Житомирі пасічники провели фестиваль меду "Бджологради Житомирщини".
- У Полтаві влаштували "Свято меду".
Читайте нас у Telegram
Долучайтесь до нашої спільноти у Viber