Джима вирвала четверте місце, перемога Вірер. Результати шоу-гонки у Вісбадені

Джима вирвала четверте місце, перемога Вірер. Результати шоу-гонки у Вісбадені

Джима вирвала четверте місце, перемога Вірер. Результати шоу-гонки у Вісбадені City Biathlon

У німецькому Вісбадені відбувся перший біатлонний старт у сезоні 2021/2022 - виставкова жіноча гонка, а саме - масстарт. У змаганннях взяли участь 9 біатлоністок із восьми країн світу.

Француженка Жулія Сімон та італійка Доротея Вірер були одними з найвлучніших на перших двох вогневих рубежах, де необхідно було стріляти з положення лежачи, та тривалий час йшли на першому та другому місцях. Однак уже після першої стійки Вірер залишила позаду Сімон і захопила лідерство з 7-секундною перевагою.

На четвертому вогневому рубежі Вірер за лічені секунди закрила мішені - ще до прибуття на стрільбище Сімон - і лише продовжувала нарощувати відрив від суперниць. На останній стійці Вірер так само не схибила і після впевнено здобула дебютну перемогу в шоу-гонці у німецькому Вісбадені.

Другою фінішувала Сімон із відставанням у 38 секунд. А трійку найкращих замкнула чешка Маркета Давідова. Її відставання від лідерки склало понад хвилину.

Який результат показала українка Юлія Джима

За підсумками кваліфікації Юлія Джима стала сьомою. Українка використала чотири додаткові патрони та програла ходом 28,5 секунд.

Читайте також: "До Семенова повернулися його проблеми". Тренер чоловічої команди з біатлону – про літні збори

Стартуючи ж з сьомого місця у фінальній гонці, на обох вогневих рубежах, де необхідно було стріляти з положення лежачи, Джима втратила по 10 секунд. Однак продовжувала триматись у топ-6. Ще більше від лідерок відстала українка після першої роботи на стійці - у неї були дві незакриті мішені. Лише на передостанньому вогневому рубежі українська біатлоністка відпрацювала без штрафних секунд і зуміла повернутись у боротьбу за п'ятірку найкращих у цій шоу-гонці.

На заключній стійці Джима так само показала якісну стрільбу та завдяки цьому піднялась на четверту сходинку за підсумками шоу-гонки. Це найкращий результат українки в кар'єрі в цих змаганнях.

Результати жіночої виставкової гонки у Вісбадені
 1. Доротея Вірер, Італія (0+7) 30:46.8;
 2. Жулія Сімон, Франція (0+6), +38.6
 3. Маркета Давідова, Чехія (2+9), +1:14.9
 4. Юлія Джима, Україна (4+10), +1:47.4
 5. Моніка Хойніш-Старега, Польща (4+14), +1:59.3
 6. Інґрід-Ландмарк Тандреволд, Норвегія (3+10), +2:55.3
 7. Лєна Хеккі, Швейцарія (2+14), +3:10.7
 8. Яніна Хеттіх, Німеччина (7+10), +3:42.9
 9. Ванесса Фогт Німеччина (1+8), +4:19.2

У якому форматі проходить виставкова гонка

Гонка проходить на лижеролерах. Усього в змаганнях беруть участь 9 спортсменок із різних країн. Учасниці мають пройти 6 кіл по 1600 метрів. Під час подолання дистанції необхідно відпрацювати на п'яти вогневих рубежах - на перших двох із положення лежачи, а на інших трьох - зі стійки. На кожному вогневому рубежі можна використовувати по три додаткові патрони. Якщо за 8 пострілів спортсменка не закриває всі мішені, вона повинна перейти в "штрафну зону" - це аналог штрафного кола під час офіційних стартів. За кожну незакриту мішень біатлоністка отримує по 10 штрафних секунд.

Що відомо

 • Літня виставкова гонка проходить із 2005 року. Уперше вона була проведена в німецькому місті Пютлінген. А з 2018-го її приймає Вісбаден.
 • У 2012 році Віта Семеренко стала переможницею виставкової гонки в Пютлінгені. Також у цих змаганнях у різні роки брали участь Юлія Джима, Олена Підгрушна та Валентина Семеренко.
 • Юлія Джима змагалась у Вісбадені вдруге. У 2018 році вона стала шостою.

Що далі

 • Літній чемпіонат світу з біатлону пройде з 25 до 29 серпня в Нове Мєсто, Чехія.
 • Із українських біатлоністок там виступатимуть Юлія Джима, Олена Білосюк, Дар'я Блашко, Катерина Бех, Анна Кривонос і Надія Бєлкіна. У юніорській віковій категорії змагатимуться Христина Дмитренко, Юлія Городна, Олександра Меркушина, Оксана Москаленко, Анна Скрипко та Любов Кип'яченкова.
Пряму трансляцію чоловічої гонки у Вісбадені можна дивитись у прямому ефірі Суспільне Спорт за посиланням.
Категорії
ФутболБіатлонЗбірна України з футболуЛегка атлетикаЛіга Чемпіонів з футболуТенісКомандні види спортуЧС-2022 з футболуБоксГімнастикаФехтуванняПаралімпійський спортФормула-1Українці за кордономВодні види спортуФутзалБаскетболХокейУсик - Джошуа 2Зимовий спортВелоспортКіберспортШахиБіатлон: відео гонокОлімпіада-2022Дзюдо