PETA закликає заборонити кінний спорт на Олімпіаді. Що до цього призвело

PETA закликає заборонити кінний спорт на Олімпіаді. Що до цього призвело

PETA закликає заборонити кінний спорт на Олімпіаді. Що до цього призвело AP

В організації вважають, що інциденти на Іграх у Токіо повинні мати суворі наслідки.

PETA ("Люди за етичне ставлення до тварин") звернулася до Міжнародного оліміпійського комітету з закликом вилучити кінний спорт та інші елементи змагань, що мають справу з конями, з програми Олімпійських ігор.

“Олімпійські ігри демонструють уміння атлетів-людей, а не їхню здатність лякати й травмувати коней, які не обирають участь у змаганнях і, тим не менше, виконують усю роботу, іноді за рахунок власного життя”, – заявила президентка PETA Інґрід Ньюкірк.

В організації вважають: якщо Олімпіада осучаснилася настільки, що вже додала до програми скейтбординг, то вже час залишити спорт із залученням тварин у минулому. Інакше, на їхню думку, Іграм загрожує втрата довіри спільноти.

Що змусило PETA вимагати бану

Під час жіночих змагань із сучасного п'ятиборства на Олімпіаді-2020 стався гучний випадок за участю головної фавориткки турніру, німкені Анніки Шлей. П'ятиразова чемпіонка світу йшла на першому місці перед стартом конкуру в Токіо, проте коли дійшла черга до виступу на коні, її лідерство зійшло нанівець. Кінь на ім'я Сейнт Бой ("Святий хлопчки") абсолютно не слухався вершницю й відмовлявся долати перешкоди. Шлей розплакалася від розпачу й достроково припинила виступ, що зруйнувало її шанси на медаль.

Читайте також: Віцечемпіон Ріо-2016 увійшов до топ-15 у сучасному п'ятиборстві на Олімпіаді

Справа в тому, що в п'ятиборстві, на відміну від звичайного кінного спорту, учасники не виступають на власних конях, а отримують їх у довільному порядку за 20 хвилин до старту. Коней перед цим, певна річ, готують до проходження дистанції, проте не всім спортсменам одразу вдається спрацюватися з новими партнерами.

Невдовзі після випадку зі Шлей її тренерку усунули від змагань через те, що, вона, розлютившись на коня, вдарила його та закликала підопічну також бити сильніше. Проте в PETA вважають, що "штрафів та усуненень недостатньо, щоб захистити інших коней від тренерів, які можуть вчинити схожі порушення в майбутньому".

Організація звертає увагу й на те, що Анніка Шлей також дозволяла собі "хльоскати й намагатися змусити наляканого коня Сейнт Боя долати перешкоди". Спортсменка свої дії вважає виправданими й стверджує, що була наполегливою, але не переходила межу.

Серед іншого, на Олімпіаді в Токіо під час змагань із індивідуального триборства травмувався кінь швейцарця Робіна Ґеделя на ім'я Джет Сет. Пошкодження були настільки серйозні, що коня довелося приспати.

Також PETA згадує випадок із ірландцем Кіаном О'Коннором, бронзовим призером Лондона-2012. Вершнику дорікають тим, що він продовжив виступ попри те, що в його коня Кілкенні йшла кров носом.

"У той час, коли Олімпіада дійшла до того, щоб залучити види спорту, які наразі є цікавими суспільству, – як-то скейтбординг, серфінг і спортивне скелелазіння, – у світі, що дедалі більше відмовляється приймати насильство в будь-якій формі, час вилучити види спорту, які публіка більше не підтримує. Інакше ви наражаєте себе на ризик втратити вашу соціальну ліцензію на діяльністьІншими словами: прийняття суспільством і партнерами.", – написала віцепрезидентка PETA Кеті Ґільєрмо в листі до президента МОК Томаса Баха.

Що відомо

  • Кінний спорт дебютував на Олімпійських ігрх у 1900 році - на других сучасних літніх Іграх. На наступних двох Олімпіадах верхової їзди не було, але з 1912 року цей вид спорту є незмінною частиною Ігор.
  • Крім безпосередньо верхової їзди, кінний спорт також є одним із видів спорту в програмі сучасного п'ятиборства.
Категорії
ТенісОлімпіада-2022ФутболЗимовий спортБоксКомандні види спортуШахиЛегка атлетикаБаскетболВодний спортГімнастикаВелоспортФормула-1ХокейДзюдоЛіга чемпіонівУсик - ДжошуаЧС-2022 з футболу