Президент Зеленський відреагував на расистський інцидент з Жаном Беленюком

Президент Зеленський відреагував на расистський інцидент з Жаном Беленюком

Президент Зеленський відреагував на расистський інцидент з Жаном Беленюком ОПУ

Президент України Володимир Зеленський заявив, що будь-які прояви расизму та ксенофобії в Україні недопустимі. Про це він написав у своєму Twitter-аккаунті як реакцію на інцидент з Жаном Беленюком.

Зеленський зазначив, що Беленюк - "один із найдостойніших синів України, ним пишається наш народ", а на подібні ситуації має реагувати поліція.

"Український гімн прозвучав на Олімпіаді-2020 саме завдяки Жану Беленюку! Він – один із найдостойніших синів України, ним пишається наш народ! А будь-які прояви расизму чи ксенофобії в Україні неприпустимі! Поліція має жорстко реагувати на такі випадки та припиняти їх", - написав Зеленський.

Реакція Зеленського відбулася усього за кілька годин після поста Жана Беленюка, в якому олімпійський чемпіон та народний депутат від партії "Слуга Народу" написав, що зазнав образ на расовому ґрунті у центрі Києва. За словами Жана, невідомі особи чоловічої статі підійшли до нього та почали викрикувати расистські вигуки.

Читайте також: "Чи українець я для своєї держави?" Беленюк заявив, що його провокували на расовому ґрунті

Що відомо

Кілька тижнів тому Жан Беленюк став першим в історії України темношкірим Олімпійським чемпіоном. Після повернення до Києва, Жан в інтерв'ю Суспільне Спорт відповідав на запитання щодо значення його "золота" для темношкірої спільноти України. Тоді він зазначив, що не думав про роль цієї медалі та "вважає себе українцем без поглядів на колір шкіри":

Чесно, навіть не думав про це. Напевне, створив історію для темношкірих в Україні. У нас зараз не так багато темношкірого населення в Україні, не знаю який становлять відсоток. Мені складно коментувати, взагалі вважаю себе українцем без поглядів на колір шкіри і таке інше", - сказав Жан.
  • Дивіться повне інтерв'ю Жана Беленюка для Суспільне Спорт:
Читайте також: "Травмувався і не знав, чи буду змагатися на Олімпіаді". Беленюк – про "золото" і виступ у Токіо

Що відомо про Жана Беленюка

  • 30-річний борець, представник Полтавської області у греко-римській боротьбі (вага до 87 кг). Народний депутат України від "Слуги Народу".
  • Срібний призер Олімпіади-2016, 2-разовий чемпіон світу та 3-разовий чемпіон Європи.
  • У 2021 році Беленюк став бронзовим призером чемпіонату Європи.
Категорії
БіатлонБоксКомандні види спортуВелоспортДзюдоВодний спортГімнастикаВелоспортФормула-1ХокейЛегка атлетика