Антикорупційний суд вимагає стягнути з Ківи понад мільйон гривень через жомову яму

Антикорупційний суд вимагає стягнути з Ківи понад мільйон гривень через жомову яму

Антикорупційний суд вимагає стягнути з Ківи понад мільйон гривень через жомову яму
УНІАН

Вищий антикорупційний суд постановив стягнути з народного депутата "Опозиційної платформи - За життя" Іллі Киви необґрунтований дохід у понад мільйон гривень.

"Колегія суддів Вищого антикорупційного суду повністю задовольнила позовні вимоги прокурора САП та стягнула з народного депутата України 9 скликання в дохід Державного бюджету України необґрунтований дохід, а саме кошти в розмірі 1 252 236 гривень", — повідомили у пресцентрі суду.

Як зазначили у Спеціалізованій антикорупційній прокуратурі, прокурори встановили, що Кива попри те, що він не є власником об’єктів нерухомості, зокрема жомової ями, та не має права користуватися та розпоряджатися цим майном, передав яму " в оренду суб’єкту господарювання з ознаками фіктивності". За оренду нардеп отримав 1 242 236 гривень.

Сам Кива заявив, що буде оскаржувати рішення суду.

"Рішення не набуло законної сили і буде оскаржене! Ми впевнені у своїй правовій позиції! І обов'язково доб'ємося справедливості", — написав депутат у Telegram.

Що відомо

  • 20 травня Спеціалізована антикорупційна прокуратура звернулася до Вищого антикорупційного суду із проханням конфіскувати у нардепа від ОПЗЖ жомову яму, від здачі в оренду якої у 2019 році той нібито отримав 1,2 мільйона гривень прибутку.
  • У липні 2020-го розслідувачі Bihus.Info з’ясували, що народний депутат від "Опозиційної платформи — За життя" Ілля Кива у 2019 році отримав 1,2 мільйона гривень доходу від здачі в оренду жомової ями в Полтавській області, яка в дійсності виявилася порослою бур’янами ділянкою.
  • У жовтні 2020 року НАЗК розпочало повну перевірку декларації Киви за результатами журналістських розслідувань.
  • 26 квітня 2021 року Ілля Кива захистив кандидатську дисертацію із державного управління. Члени атестаційної комісії одностайно проголосували за надання нардепу ступеня "кандидата наук".

Читайте нас у Telegram: головні новини України та світу

Станьте частиною Суспільного: повідомляйте про важливі події з життя вашого міста чи селища. Надсилайте свої фото, відео та новини і ми опублікуємо їх на діджитал-платформах Суспільного. Пишіть нам на пошту: [email protected]. Користувачі акаунтів Google можуть заповнити форму тут. Ваші історії важливі для нас!

На початок