Сморід та бруд: у Херсоні екоінспекція з'ясовує, хто скидає нечистоти у річку

Сморід та бруд: у Херсоні екоінспекція з'ясовує, хто скидає нечистоти у річку

Сморід та бруд: у Херсоні екоінспекція з'ясовує, хто скидає нечистоти у річку
Суспільне Херсон

Жителі Степанівки скаржаться, що до річки Вірьовчиної, яка протікає вздовж населеного пункту, скидають нечистоти. 12 серпня там побували спеціалісти екологічної інспекції з перевіркою.

Староста селища Степанівка Олександр Ярковий розказує, в річку постійно скидають нечистоти. Через це страждають люди, які живуть поблизу водойми. Наразі в екологічній інспекції чотири заяви з цього приводу.

"Ця ситуація в нас постійна, скиди в нашу річку відбуваються регулярно. Хто саме це робить, я сказати не можу. Ймовірно, що є місцеві жителі, які повиводили каналізацію. Взимку чи восени сморід не так чутно, а от влітку, коли спекотно, дихати дуже важко", - говорить Олександр Ярковий.

Жителька Степанівки Раїса Чабанова каже, що річка висихає.

"Ця річка просто гине, а ми цим дихаємо, хто поблизу річки живе, навіть згори у п’ятиповерхівці люди скаржаться, що вночі неможливо відчинити балкон, бо такий сморід стоїть", - розповідає жінка.

Житель селища Олексій Фетісов показує фотографію біля річки Вірьовчина. Кілька років тому чоловік тут рибалив. Зараз, говорить, риби у річці немає взагалі.

"Я живу поряд, третій будинок. Ввечері просто неможливо дихати, не можна ні вікна відчинити, ні двері, а зараз так спекотно, ми задихаємося. Раніше хороша була річка, ми тут рибу ловили, відпочивали, а зараз таке коїться", - говорить чоловік.

Спеціалісти екологічної інспекції оглядають річку та її береги. Факт забруднення фіксують, однак, що саме скидають у воду та хто, ще мають визначити.

"З візуального огляду видно та відчувається явний запах нечистот. Наразі все обстежується та оглядається, можливо з домоволодінь є скиди з труб стічних вод, тому ми бачимо, що вода іншого кольору і запаху у порівнянні з природною. Якщо будуть скиди, то відбиратимуть проби, проте проби з самої річки, інспекція не відбирає", - пояснює завідувачка сектору зв'язків з громадськістю та засобів масової інформації екологічної інспекції Олена Бриняк.

За її словами, якщо спеціалісти інспекції з'ясують, хто зливає нечистоти в річку, буде складено протокол, який передадуть до поліції.

Читайте нас у Тelegram: Суспільне Херсон

Вибір редакції

На початок