"Челсі" у видовищній серії пенальті здолав "Вільярреал" та виграв Суперкубок УЄФА AP

Англійська команда перервала серію поразок у Суперкубку.

Суперкубок УЄФА є неофіційним початком єврокубкового сезону у футболі. Це один із перших трофеїв, за який борються команди перед початком виступів у Лізі чемпіонів.

У Суперкубку УЄФА 2021/22 зустрілися переможці Ліги чемпіонів та Ліги Європи - "Челсі" та "Вільярреал". Для обох команд це був перший офіційний поєдинок сезону - чемпіонати Англії та Іспанії стартують лише у найближчі вихідні.

Для "Челсі" та "Вільярреала" Суперкубок УЄФА був особливим турніром. "Жовта субмарина" у минулому жодного разу в історії не боролася за цей трофей - перемога в Лізі Європи 2020/21 стала для команди першою. А ось лондонська команда виграла лише один із чотирьох матчів за Суперкубок, програвши три поспіль - у 2012, 2013 та 2019 роках.

У стартових складах команд, порівняно з попереднім сезоном, було дві зміни - обидві у складі "Вільярреала". Дебютували за іспанську команду захисник Хуан Фойт, а також форвард Булає Діа, за яких загалом заплатили 27 мільйонів євро.

90 хвилин для визначення переможця командам не вистачило. "Челсі" відкрив рахунок точним ударом Хакіма Зієша, "Вільярреал" з третьої спроби (після поперечини у першому таймі і штанги у другому) його зрівняв - Жерар Морено забив на 73-й хвилині.

За регламентом Суперкубку УЄФА, команди мали відіграти ще 30 хвилин, після чого, за необхідності, пробивати серію пенальті. До неї "Челсі" і "Вільярреал" дійшли - два екстратайми по 15 хвилин вийшли нерезультативними.

Саме завдяки серії пенальті "Вільярреал" здобув перемогу у фіналі Ліги Європи над "Манчестер Юнайтед". Тоді командам знадобилося для цього 22 удари.

"Челсі" перед серією пенальті змінив голкіпера - замість Едуара Менді на поле вийшов Кепа Арісабалага. У "Вільярреала" воротар був незмінним - Серхіо Асенхо протистояв гравцям лондонської команди.

Після перших двох ударів рахунок був 1:1. Кай Гаверць схибив у "Челсі", проте згодом не забив Аїса Менді. За підсумками десяти ударів рахунок став 4:4.

Вирішальною стала хиба Рауля Альбіоля на сьомому ударі. Кепа впорався з ударом захисника "Вільярреала" та приніс своїй команді перемогу.

Серія з семи ударів кожної команди для визначення переможця - найдовша в історії Суперкубку. Попередні серії пенальті у цьому турнірі закінчувалися після п'яти ударів.