Вища рада правосуддя виконала вимогу закону про очищення відомства та звернулася до Ради суддів та міжнародних партнерів з проханням надати кандидатів до Етичної ради.
"Повідомляємо, що на виконання вимог законодавства в.о. голови ВРП 11 серпня 2021 року звернувся до Ради суддів України, міжнародних та іноземних організацій, зазначених у переліках, сформованих Міністерством закордонних справ України, із пропозицією надати кандидатів для формування першого складу Етичної ради та Конкурсної комісії з формування Вищої кваліфікаційної комісії суддів України відповідно", — йдеться у зверненні, опублікованому на сайті відомства.
Тепер міжнародні організації і Рада суддів мають місяць — до 11 вересня, щоб номінувати осіб до складу Етичної ради та Конкурсної комісії. На основі їхніх пропозицій виконвувач обов'язків голови ВРП сформує перший склад Етичної ради і Конкурсної комісії, кожна з яких складатиметься з трьох суддів і трьох міжнародних експертів.
Що відомо
- Верховна рада ухвалила за основу доопрацьований законопроєкт "Про внесення змін до закону "Про судоустрій і статус суддів" та деяких законів щодо відновлення роботи Вищої кваліфікаційної комісії суддів України".
- 6 жовтня 2019 року Рада ухвалила в другому читанні та в цілому законопроєкт Зеленського про судову реформу.
- Судова реформа передбачала скорочення кількості суддів Верховного суду з 200 до 100, запроваджувала новий порядок формування Вищої кваліфікаційної комісії суддів, створювала при Вищій раді правосуддя комісію доброчесності та етики, а також розширювала список посад, на які поширюється люстрація.
- Конституційний суд визнав неконституційними низку положень цієї реформи.
- 22 червня Зеленський вніс до парламенту законопроєкт про судоустрій та статус суддів. Він повинен узгодити законодавство з рішеннями Конституційного суду. У новому законопроєкт скасовується норма про скорочення суддів Верховного суду (за реформою Зеленського склад ВС скоротився з 200 до 100 суддів) і рішення про скорочення їхньої зарплати. Рада прийняла цей законопроєкт 16 жовтня 2020 року.
Читайте нас у Telegram: головні новини України та світу
Станьте частиною Суспільного: повідомляйте про важливі події з життя вашого міста чи селища. Надсилайте свої фото, відео та новини і ми опублікуємо їх на діджитал-платформах Суспільного. Пишіть нам на пошту: [email protected]. Користувачі акаунтів Google можуть заповнити форму тут. Ваші історії важливі для нас!