У Миколаєві вперше виконали операції на відкритому серці

У Миколаєві вперше виконали операції на відкритому серці

У Миколаєві вперше виконали операції на відкритому серці
Фото: Суспільне Миколаїв

У Миколаєві вперше провели три операції на відкритому серці з використанням апарату штучного кровообігу. Миколаївським лікарям допомагали колеги з Національного інституту серцево-судинної хірургії імені Миколи Амосова (НІССХ ім. М. Амосова). Про це повідомляє кореспондент Суспільного Миколаїв Володимир Степанов.

Протягом дев'ятого-десятого серпня миколаївські та київські медики прооперували трьох людей з хворобами серця. У рамках меморандуму про співпрацю між НІССХ ім. М. Амосова та Миколаївською облдержадміністрацією зі столиці приїхали дев’ять лікарів і три медсестри.

"9 серпня виконали два оперативних втручання пацієнтам з ішемічною хворобою серця: операція називається "аорто-коронарне шунтування". 10 серпня виконали протезування клапана серця – це з повною зупинкою і з заміною аортального та мітрального клапанів", – розповів директор НІССХ ім. М. Амосова Василь Лазоришинець.

Читайте також: "Медичний огляд перед навчальним роком на Миколаївщині".

Подібні операції на Миколаївщині раніше ніколи не робили. Мета співпраці з інститутом Амосова – навчити миколаївських лікарів здійснювати такі оперативні заходи самостійно.

"З обладнання потрібен апарат штучного кровообігу, який працює замість серця, коли воно зупиняється. І, фактично, це – все. Плюс – інструменти хірургічні. Тобто для того, щоб дообладнати та починати ці операції, необхідно, приблизно, до двадцяти мільйонів гривень. Це – не такі великі гроші, щоб запустити. Сотні врятованих життів вартують набагато дорожче", – сказав Василь Лазоришинець.

Пацієнтів, яким зробили операції, вже виписали з реанімації. Перший процес відновлення триває від десяти до чотирнадцяти днів.

"Це дуже важливий крок. Проводитимемо усі заходи, щоб вони скоріше відновилися, і можна буде їх виписати вже на амбулаторне лікування, будемо проводити лікувальну фізкультуру", – розказав кардіохірург Валентин Олійник.

У Миколаєві вперше виконали операції на відкритому серці
Валентин Олійник.

За словами Валентина Олійника, для миколаївських медиків такі операції – перший досвід у тривалій багатоетапній підготовці, яка згодом дозволить компенсувати брак кадрів.

"Ця підготовка триває не рік і не два. Це – багаторічна підготовка, яка, у першу чергу, проводиться на базі основних кардіохірургічних клінік. Має бути спеціалізація з хірургії, і далі, як правило, лікар має пройти клінічну ординатуру, це не менш як рік. Далі він має працювати кілька років з основними фахівцями у ролі асистента: там є перший асистент, другий асистент, третій асистент. І так, поступово, ця людина, що готується, на певному етапі може самостійно виконувати цю операцію", – розказав кардіохірург Валентин Олійник.

За словами голови Миколаївської обласної ради Ганни Замазєєвої, до обласного бюджету будуть закладені гроші на придбання апарату штучного кровообігу, який коштує приблизно 20 млн грн. До того часу таке обладнання до Миколаєва привозитимуть київські фахівці.

Читайте нас у Telegram

Підписуйтеся на Суспільне Миколаїв у Viber

На початок