Україна здобула медалі росіян на Кубку Європи зі спортивної ходьби. Як це сталося

Україна здобула медалі росіян на Кубку Європи зі спортивної ходьби. Як це сталося

Україна здобула медалі росіян на Кубку Європи зі спортивної ходьби. Як це сталося ФЛАУ

Медалі чекали на своїх справжніх господарів шість років.

Українські скороходи отримали дві срібні нагороди з Кубка Європи 2015 року, що проходив у іспанській Мурсії.

Через шість років після проведення змагань чоловіча збірна України зі спортивної ходьби, а також окремо й Іван Банзерук, піднялися на одну сходинку вище на п'єдесталі. Про це повідомляє Федерація легкої атлетики України.

Збірна у складі Івана Банзерука, Сергія Будзи та Ігоря Сахарука стали срібними призерами командного турніру на дистанції 50 кілометрів. А Банзерук тепер додактово має "срібло" в індивідуальних змаганнях на тій же дистанції.

Читайте також: Спортивна ходьба на Олімпіаді-2020 завершилася для України єдиним фінішем у топ-20

Як це стало можливим

Російських атлетів Міхаїла Рижова та Івана Носкова, які в складі команди посіли друге місце на турнірі, дискваліфікували через допінг. Їхні результати було анулювано: в Рижикова – з 2012 до 2015 років, Носкова – за 2015-й, зокрема й цього Кубка Європи.

Відповідно, їхні медалі переходять наступним за результатами командам і спортсменам. Про це ФЛАУ повіломила в циркулярному листі European Athletics, покликаючись на рішення Athletics Integrity Unit.

На Кубку Європи-2015 російські спортсмени обійшли команду України, які на той час завоювали "бронзу". Також Рижиков і Носков обігнали Івана Банзерука в особистих змаганнях. Тоді українець узагалі був поза призовими місцями в індивідуальній гонці, адже поступився й італійцю Марко де Лука.

Дискваліфікація росіян триває ще з 2015-2016 років, проте офіційне підтвердження про те, що медалі отримає Україна, з'явилося лише зараз.

Читайте також: Українці фінішували за межами топ-40 у спортивній ходьбі на Олімпіаді-2020

Що відомо

  • Завдяки усуненню російських спортсменів Марко де Лука став чемпіоном змагань на дистанції 50 км.
  • На першому командному місці Кубка Європи-2015 лишається Італія.
  • Також на цих змаганнях Україна завоювала "бронзу" в змаганнях чоловічих команд на 20 км.
  • Порушення допінг-правил призвели до того, що в Олімпійських іграх-2020 у Токіо не змогли взяти участь українські скороходи Назар Коваленко, якого не допустили через недостатню кількість тестів, та Ігор Главан, якого усунули через вживання допінгу.
Категорії
ТенісОлімпіада-2022ФутболЗимовий спортБоксКомандні види спортуШахиЛегка атлетикаБаскетболВодний спортГімнастикаВелоспортФормула-1ХокейДзюдоЛіга чемпіонівУсик - ДжошуаЧС-2022 з футболу