"Приріс душею": конкурс на посаду директора театру Пушкіна виграв колишній пожежник та ексдепутат

"Приріс душею": конкурс на посаду директора театру Пушкіна виграв колишній пожежник та ексдепутат

"Приріс душею": конкурс на посаду директора театру Пушкіна виграв колишній пожежник та ексдепутат
facebook.com/rusdramacom

Конкурс на посаду директора Харківського академічного російського драматичного театру імені Пушкіна виграв 72-річний перший заступник директора та ексдепутат облради Анатолій Вінник. За його словами, у 70-х рядовим рятувальником він гасив у театрі пожежу і "відтоді до нього прикипів".

Інформацію про результати конкурсу 5 серпня повідомила пресслужба Харківської облради. Конкурс тривав з 25 червня.

За словами Анатолія Вінника, на посаду директора театру претендували ще двоє кандидатів — Олена Ткаченко та Наталія Мисенко. Документи на конкурс він подав 15 липня.

"Якби були більш потужні кандидатури, я б проаналізував та, можливо, прийняв би інше рішення, а так оцінив, що наші три кандидатури рівні. До того ж для мене театр імені Пушкіна рідний. Коли я працював у пожежній охороні, мені довелося брати участь у гасінні пожежі у театрі та її розслідуванні (пожежа у театрі сталася 1978 року — ред.). Коли я працював заступником голови Харківської облради, я проводив активну роботу з відновлення театру, практично ми його відбудували з нуля. Коли у 2017 році мені запропонували очолити службу безпеки театру, я не вагався. Приріс душею і серцем до театру", — сказав Вінник Суспільному.

Читайте також: Мовний закон: у театрах Харкова шукають гроші на екрани для титрів українською

На посаді директора Анатолій Вінник хотів би укріпити матеріально-технічну базу театру та працювати "у режисерсько-глядацькому напрямку".

"У нас є три потужні молоді режисери, я буди спиратися в роботі на них, радитися, започаткуємо художню раду", — сказав Вінник.

Кандидатуру директора театру ще мають розглянути на сесії Харківської обласної ради, лише після цього Анатолій Вінник зможе обійняти посаду.

Що відомо

  • 11 березня Харківська обласна рада не погодила кандидатуру Сергія Бичка на посаду директора театру. Бичко очолював заклад з 2015 року.
  • Анатолій Вінник за освітою — інженер-теплоенергетик. З 1970 по 2005 служив в органах МВС на Харківщині, учасник ліквідації катастрофи на Чорнобильській АЕС. Працював на різних посадах: від рядового-пожежника до генерал-майора внутрішньої служби — першого проректора Академії пожежної безпеки МВС України, очолював обласну екоінспекцію. Був депутатом Харківської обласної ради II-VI скликань. Останнім часом працював першим заступником директора театру Пушкіна.
  • Конкурс на посаду директора театру проводили у два етапи. Спочатку розглядали документи на відповідність кваліфікаційним вимогам, потім проводили співбесіду, під час якої розглядали презентації проєктів програм розвитку закладу культури на один і п’ять років.
На початок