"Срібло" Олександра Хижняка на Олімпіаді-2020: реакція полтавського боксера та його викладача

"Срібло" Олександра Хижняка на Олімпіаді-2020: реакція полтавського боксера та його викладача

"Срібло" Олександра Хижняка на Олімпіаді-2020: реакція полтавського боксера та його викладача
AP

Полтавський боксер Олександр Хижняк 7 серпня здобув «срібло» на Олімпійських іграх у Токіо. Він поступився перемогою боксеру із Бразилії, який нокаутував його у третьому раунді. Сам спортсмен говорить, що не розуміє, чому суддя відразу зупинив поєдинок. Не погоджується із таким рішенням і викладач полтавського боксера Сергій Кіприч, який вболівав за Олександра у фіналі.

Полтавський боксер Олександр Хижняк поступився у фіналі Олімпійських Ігор у Токіо. Перші два раунди українець здобував абсолютну перевагу від суддів – вигравав із рахунком 20:18. Та під час третього раунду його суперникові - бразильцю Геберту Соузу вдається вибороти "золото" – Хижняк потрапив у нокаут, і суддя достроково зупинив бій.

"Відразу піднявся. Не можу сказати, що не міг продовжувати поєдинок. Напевне, за секунд 4-5 відновився, і я себе гарно почував. Не знаю, чому рефері одразу зупинив поєдинок, тому що у багатьох подібних поєдинках бій продовжують, відраховують до дев'яти, і він продовжується. Я себе гарно почував, був готовий йти уперед і перемагати", – розповів Суспільному після завершення бою призер Олімпійських ігор-2020 Олександр Хижняк.

Олександр Хижняк на Олімпіаді-2020
Олександр Хижняк на Олімпіаді-2020. АР

Не погоджується із рішенням судді й університетський викладач спортсмена Сергій Кіприч. Він навчає Олександра на факультеті фізвиховання Полтавського педуніверситету. 7 серпня він вболівав за нього у фіналі.

"Якщо боксер з канвасу«Покласти» суперника на підлогу піднявся, йому відкривається рахунок – до восьми: one, two, three, four, five, six, seven, eight. Потім рефері показує: "Ти готовий боксувати чи ні?". Якщо він не готовий, рефері бачить, що його хитає, рефері тоді ухвалює рішення. Рефері цього не зробив. Це помилка, я впевнений",– каже викладач Олександра Хижняка Сергій Кіприч.

Сергій Кіприч говорить: очікував від Олександра перемоги на Олімпіаді-2020.

Викладач Олександра Хижняка Сергій Кіприч під час перегляду бою в Полтаві
Викладач Олександра Хижняка Сергій Кіприч під час перегляду бою в Полтаві. Суспільне Полтава

"Я їх відправляв, бажав успіхів, бажав тільки золотої медалі, я був впевнений, що вона буде",– каже викладач Олександра Хижняка Сергій Кіприч.

Срібна медаль Хижняка у боксі стала першою для України з часів Олімпіади-2012.

"Наша ціль була - "золото" Олімпійських Ігор. Ціль ця не підкорилася. Я не можу сказати, що я залишуся на ще один олімпійський цикл точно, але я готовий, я маю бажання продовжити. Хочу сказати, що у мене є велике бажання заслужити « золото» Олімпійських ігор. Можливо, я продовжу і ще один олімпійський цикл", — розповів Суспільному після завершення бою призер Олімпійських ігор-2020 Олександр Хижняк.

Олександр Хижняк на Олімпіаді-2020
Олександр Хижняк на Олімпіаді-2020. АР

"Він – лідер, і не тільки у спорті. Комунікабельна людина, приємна для спілкування. Таких людей буває, я думаю, один на мільярд. Я не помилюсь",– каже викладач Олександра Хижняка Сергій Кіприч.

Що відомо:

  • На Олімпійських Іграх у Токіо полтавський боксер Олександр Хижняк змагався у ваговій категорії до 75 кілограмів. Для нього поразка у фіналі Олімпіади стала першою за останні 62 бої.
  • Самі ж Олімпійські ігри у Токіо стартували 23 липня. Полтавщину на них представляють дев’ятеро спортсменів.
На початок