Майже 200 прикарпатських учнів отримають безкоштовні портфелики зі шкільним приладдям

Майже 200 прикарпатських учнів отримають безкоштовні портфелики зі шкільним приладдям

Майже 200 прикарпатських учнів отримають безкоштовні портфелики зі шкільним приладдям
Суспільне Тернопіль

На Івано-Франківщині до 1 вересня майже 200 учнів початкової школи безкоштовно отримають портфелики зі шкільним приладдям. Їх планують подарувати дітям-сиротам та із малозабезпечених родин з усієї області, а також дітям ветеранів, загиблих учасників АТО/ООС та вимушено переселених людей.

79 портфеликів для школярів готують в Івано-Франківській міській службі у справах дітей та понад 100 — у благодійному фонді "Карітас-Івано-Франківськ".

Виконавча директорка фонду Наталія Козакевич розповіла Суспільному, що списки для  допомоги наразі формуються. Тож сім’ї, які перебувають у фінансовій скруті і не в змозі зібрати дитину до школи, можуть звертатися до БФ "Карітас-Івано-Франківськ".

"Акцію "Перший портфелик" організація проводить уже 18 рік поспіль. До 27 серпня плануємо зібрати понад 100 портфеликів. Робимо акцент на малозабезпечених родинах з усієї області, а також допоможемо дітям ветеранів, загиблих учасників АТО/ООС та вимушено переселених людей. Окрім того, іменні сертифікати для купівлі необхідної канцелярії плануємо для учнів 2-4 класів. Розраховуємо на допомогу благодійників, щоб зібрати необхідну суму", — розповідає Наталія Козакевич.

До портфелика першокласникам покладуть по 20 зошитів у косу лінійку і клітинку, альбом, фарби та склянки-нерозливайки для малювання, кольорові та прості олівці, набір ручок, гумки, лінійку, пенал, папку для ручної праці, обкладинки для зошитів та книжок, ножиці, пластилін з дошкою для ліплення. Обов’язковими також будуть маски і антисептики.

Охочі можуть долучитися та приносити канцелярські товари чи укомплектовані ранці, або ж пожертвувати гроші.

Також 79 портфеликів для школярів готують в Івано-Франківській міській службі у справах дітей. Її очільниця Ірина Рохман каже, що для таких потреб з міського бюджету спрямували 130,5 тис. грн.

"Ми працюємо із дітками-сиротами, позбавленими батьківського піклування і тими, які опинилися у складних життєвих обставинах з Івано-Франківської територіальної громади. І щорічно учням 1-4 класів ми вручаємо шкільні портфелики. Окрім цього, залучаємо і дітей від 1 до 11 класу, батьки яких загинули в зоні АТО/ООС чи померли після повернення. Цього року у нас є 79 діток, які будуть отримувати портфелі. На одну дитину приблизно розрахували 1 600 грн", — сказала Ірина Рохман.

У 2020 році на "Свято першого портфелика" для дітей, якими опікується Івано-Франківська міська служба у справах дітей, з міського бюджету спрямували 118 тис. грн. Тоді шкільні ранці вручили 70 дітям пільгових категорій.

Читайте також

  • "Впевнений школяр": як франківський "Карітас" допомагає соціалізуватися дошкільнятам
  • В Івано-Франківську благодійний фонд створює "банк кадрів" та допомагає у пошуках роботи
  • На Франківщині за першу зміну у таборі "Лімниця" оздоровилися приблизно 130 дітей

Читайте нас у Telegram: головні новини Івано-Франківщини

Вибір редакції

На початок