"Посткарантинний футуризм". Іван Бойчук створює дерев'яні мініатюри

"Посткарантинний футуризм". Іван Бойчук створює дерев'яні мініатюри

"Посткарантинний футуризм". Іван Бойчук створює дерев'яні мініатюри Суспільне Карпати

Свою першу роботу Іван Бойчук вирізьбив з ялівцю під час альпіністських мандрів у Киргизстані у юнацькі роки. За шість десятків назбиралося чимало робіт з дерева. Є тут — і з кримського клематісу та мигдалю. Чоловік приблизно 30 років жив у Криму, а в 2014 переїхав з дружиною в Івано-Франківськ.

"Ми буквально останнім поїздом їхали в Одесу. І там все, скільки було матеріалу, я, скрегочучи зубами, викидав. Кожен день по сумці брав і — на смітник, те, що на всі роки назбирав. Там такі унікальні речі були, чесно кажучи, шкода було", — пригадує Іван Бойчук.

Іван Бойчук створює роботи з понад 200 видів деревСуспільне Карпати

Іван Бойчук створює роботи з понад 200 видів дерев

До Івано-Франківська подружжя приїхало з трьома котами. Іван Бойчук каже, що через це важко було знайти житло, але вдалося. Так у чоловіка виникла серія котів-кронциркулів, яких сім'я постійно підбирає та прилаштовує.

"Кожна робота — вона повинна жити. От у нас — циркуляція котів у природі, ми одних беремо, інших віддаємо. Придумав таку назву — "кронциркулі" — як циркулі, але з крони дерева", — каже Іван Бочук.

Кронциркуль — так митець називає роботи, в який поєднує рух і крону дереваСуспільне Карпати

Кронциркуль — так митець називає роботи, в який поєднує рух і крону дерева

У мініатюрах майстер поєднав знання з геодезії, кіно, архітектури та свій "погляд у дерево". Є мініатюра під назвою "ВідДалення" — спогад про іспанського художника Сальвадора Далі.

"Начебто від далі, і ніби — від Далі (художника – ред.). Кожна частина фігури – у стилі Далі", — пояснює митець.

Майстер інколи втілює картини художників, наприклад Сальвадора ДаліСуспільне Карпати

Майстер інколи втілює картини художників, наприклад Сальвадора Далі

Автор грає зі словами та образами: "жабалконня", яке запрошує у країну "Задзеркалля", птеродактиль стає "нотодактилем", бо ж співає.

"Є в мене "артисти-квартисти" — тут одна жабка тримає одну нотку. Використав дерево обліпиху, бо вони його обліпили. Друга фігурка – "жабалконня" – "жабалконні нотки". Знову дві жабки грають на нотках – така тонка грань між дитячою творчістю та кіно", — каже Іван Бойчук.

На мініатюрах вирізьблює равликів, черепах, міфічних істотСуспільне Карпати

На мініатюрах вирізьблює равликів, черепах, міфічних істот

Мініатюри чоловік створює з понад 200 видів дерев. На Прикарпатті почав працювати з обліпихою, а роботи інкрустує камінням, на яких природа сама малює. Є тут і "посткарантинний футуризм".

Різьбить митець, де завгодноСуспільне Карпати

Різьбить митець, де завгодно

"Під час карантину створив цикл "посткарантинного футуризму". От, бачите, який період динозаврів, є в нас тут динозаврик. Це є "гніздо футуристів". Ціла серія", — розповідає Іван Бойчук.

"Автограф" Івана БойчукаСуспільне Карпати

"Автограф" Івана Бойчука

Майстер каже, що у роботи вкладає і свою символіку, знання про природу. Сам чоловік народився 23 травня у Всесвітній день черепахи, часто її вирізьблює, як міфічну істоту, яка тримає світ.

Робота "Де мої сімнадцять років" з 17 черепахСуспільне Карпати

Робота "Де мої сімнадцять років" з 17 черепах

Свої роботи творець різьбить, де завгодно. А найвдячнішою публікою вважає дітей, яким цікавий світ фентезі з дерева.

Читайте також

Читайте нас у Telegram: головні новини Івано-Франківщини

Категорії
ПолітикаЕкономікаКультураСвітСпортВідеоПодіїТоп дняПриродаРегіониСтильДітиНаукаТехнологіїУрбаністикаЇжаДомашні твариниЛюди