Вісім українців пройшли у півфінали трьох дисциплін з каное і байдарок на Олімпіаді-2020

Вісім українців пройшли у півфінали трьох дисциплін з каное і байдарок на Олімпіаді-2020

Вісім українців пройшли у півфінали трьох дисциплін з каное і байдарок на Олімпіаді-2020 AP

Україна матиме своїх представників у трьох півфіналах.

Вісім представників олімпійської збірної України пройшли у півфінали трьох дисциплін з каное та байдарок на Іграх у Токіо. Українці будуть представлені у каное-двійці (500 метрів), каное-одиночці (1000 метрів), а також байдарці-четвірці (500 метрів).

На Олімпійських Іграх у Токіо закінчився передостанній день змагань у веслуванні на байдарках та каное. У ньому брали участь Павло Алтухов та Юрій Вандюк (каное-одиночка), Людмила Лузан та Анастасія Четверікова (каное-двійка), а також Марія Кічасова, Людмила Кукліновська, Анастасія Тодорова, Марія Повх (байдарка-четвірка).

Усім українцям вдалося подолати кваліфікацію та пройти у півфінал. Вони змагатимуться у заключний день Олімпіади у цьому виді спорту - суботу, 7 серпня.

Як виступили українці у попередніх запливах?

  • Павло Алтухов та Юрій Вандюк (каное-одиночка, 1000 метрів)

Обидва українці змогли пройти у півфінал за підсумками чвертьфінальних запливів. Алтухов та Вандюк показали четверті результати у своїх попередніх запливах, через що мали шанс поборотися за півфінал через виступи у чвертьфіналі.

Їм це вдалося. Алтухов став другим у першому чвертьфіналі, подолавши 1000 метрів за 4.06.618 хвилин. А ось час Вандюка на фініші склав 4:08.719 (друге місце), але і з ним українець також зміг пройти у півфінал.

Алтухов та Вандюк змагатимуться в одному півфіналі. Для участі в головному фіналі їм потрібно потрапити у топ-4 найкращих, решта візьмуть участь у втішному фіналі.

  • Людмила Лузан та Анастасія Четверікова (каное-двійка, 500 метрів)

Людмила Лузан після виграного запливу кваліфікації у каное-одиночці, змогла разом із Анастасією Четверіковою стати найкращою за підсумками кваліфікаційного запливу у каное-двійці.

Читайте також: Українка Людмила Лузан здобула "бронзу" Олімпіади-2020 в каное-спринті: це дванадцята медаль України

Лузан та Четверікова змагалися у другому кваліфікаційному запливі та здобули у ньому перемогу з часом 2:01.156. Лише збірній Китаю у першому запливі вдалося показати найкращий результат та пропливти з двох хвилин. Час українок став другим за підсумками чотирьох запливів.

У півфіналі Людмила Лузан та Анастасія Четверікова потрапили у другий заплив (Китай - у перший). У фінал пройдуть чотири з п'яти учасниць, тобто українкам для боротьби за "золото" просто треба не посісти останнє місце.

  • Марія Кічасова, Людмила Кукліновська, Анастасія Тодорова, Марія Повх (байдарка-четвірка)

Змогли вийти у півфінал і представниці збірної України у байдарці-четвірці. Так само, як і Павлу Алтухову та Юрію Вандюку, українській четвірці знадобився для цього ще й чвертьфінальний заплив.

Українки посіли останнє шосте місце у попередньому запливі, але оскільки усі команди мали можливість продовжити виступи (найкращі дві напряму потрапляли у півфінал), у української команди у байдарці-четвірці ще був шанс. І вони ним скористался: третє місце у чвертьфіналі (із восьми команд проходили топ-6) з результатом 1:36.498.

Для виходу у фінал українкам потрібно посісти щонайменше четверте місце із п'яти команд другого півфінального запливу. Якщо ж українки посядуть п'яте місце, то пливтимуть у втішному фіналі Б.

Що далі

  • Субота, 7 серпня, 03:37. Півфінал каное-двійки (500 метрів) за участю Людмили Лузан та Анастасії Четверікової.
  • Субота, 7 серпня, 03:44. Півфінал каное-одиночки (1000 метрів) за участю Павла Алтухова та Юрія Вандюка.
  • Субота, 7 серпня, 04:14. Півфінал байдарки-четвірки (500 метрів) за участю збірної України.
  • Субота, 7 серпня, 05:37. Фінал каное-двійки (500 метрів)
  • Субота, 7 серпня, 05:53. Фінал каное-одиночки (1000 метрів)
  • Субота, 7 серпня, 06:19. Фінал байдарки-четвірки (500 метрів)
Категорії
ТенісОлімпіада-2022ФутболЗимовий спортБоксКомандні види спортуШахиЛегка атлетикаБаскетболВодний спортГімнастикаВелоспортФормула-1ХокейДзюдоЛіга чемпіонівУсик - ДжошуаЧС-2022 з футболу