Таїланд заборонив використання сонцезахисних кремів, що завдають шкоди коралам

Таїланд заборонив використання сонцезахисних кремів, що завдають шкоди коралам

Таїланд заборонив використання сонцезахисних кремів, що завдають шкоди коралам
David Clode

Таїланд заборонив використання сонцезахисних кремів, що містять хімічні речовини, що завдають шкоди коралам, у всіх морських національних парках.

Як пише BBC, влада побоюється, що лосьйони, які туристи використовують для захисту від сонця, шкодять коралам, які ростуть дуже повільно.

Департамент охорони природи Таїланду заявив, що чотири інгредієнти, що зазвичай зустрічаються в сонцезахисних кремах, знищують личинки коралів, перешкоджають їх розмноженню і викликають знебарвлення рифів. Той, хто порушить заборону, може бути оштрафований на суму до 100 тисяч бат (понад 81 тисяча гривень). Однак офіційні особи не повідомили, як саме контролюватиметься використатння сонцезахисних кремів.

Креми, які заборонила влада Таїланду, містять оксибензон, октіноксат, 4-метілбензіліденкамфору або бутилпарабен. Подібні заборони раніше запровадили тихоокеанський острів Палау й американський штат Гаваї.

З 2018 року у Таїланді закритий залив Майя на острові Пхі-Пхі-Лей після того, як більша частина його коралів була знищена.

Що відомо

  • Комітет Всесвітньої спадщини не підтримали внесення Великого Бар'єрного рифу до списку об'єктів світової спадщини, яким "загрожує небезпека".
  • Науковці виявили кораловий риф заввишки у 500 метрів у північній частині Великого Бар'єрного рифу в Австралії. Це відкриття стало першим подібним за 120 років.
  • Найбільша екосистема коралових рифів у Великому Бар'єрному рифі в Австралії втратила понад половину своїх коралів з 1995 року через викликане зміною клімату потепління моря.
  • Корали у Великому бар'єрному рифі знебарвилися втретє за 5 років через підвищення температури води в морі впродовж зими.
  • Через підвищення кислотності води та температури води, усі коралові рифи Світого океану можуть зникнути до 2100 року.

Читайте нас у Telegram: головні новини України та світу

Станьте частиною Суспільного: повідомляйте про важливі події з життя вашого міста чи селища. Надсилайте свої фото, відео та новини і ми опублікуємо їх на діджитал-платформах Суспільного. Пишіть нам на пошту: [email protected]. Користувачі акаунтів Google можуть заповнити форму тут. Ваші історії важливі для нас!

На початок