На Полтавщині будують сторожову вежу за мільйон гривень

На Полтавщині будують сторожову вежу за мільйон гривень

На Полтавщині будують сторожову вежу за мільйон гривень Суспільне Полтава

За мільйон гривень в Опішні створюють сторожову вежу. Заввишки споруда буде 12 метрів. Її зможуть відвідувати туристи, також тут планують створити спостережний пункт, розповіла Суспільному керівниця відділу містобудування громади Вікторія Короткевич. Будівництво вежі розпочали на початку літа, а завершити мають до кінця серпня.

У селищі Опішня із дерев’яних колод будують сторожову вежу. Заввишки споруда буде 12 метрів. Нині звели половину, розповіла керівниця відділу містобудування громади Вікторія Короткевич.

На Полтавщині будують сторожову вежу за мільйон гривеньСуспільне Полтава

У селищі Опішня із дерев’яних колод будують сторожову вежу

"Це буде туристичний об’єкт, а також спостережний пункт для запобігання пожеж у лісах. До кінця не вирішили, що буде всередині. Можливо, це буде місце ночівлі для пожежників. Можливо, це буде якийсь магазин із сувенірами", − говорить керівниця відділу містобудування та архітектури Опішнянської громади Вікторія Короткевич.

Зводять вежу на околиці селища. Раніше тут був оборонний вал, говорить докторка історичних наук Олена Щербань.

На Полтавщині будують сторожову вежу за мільйон гривеньСуспільне Полтава

Олена Щербань, докторка історичних наук

"Позаду мене – це волинцівсько-роменська археологічна культура. Жили там літописні сіверяни. Це VIII століття. Там є залишки їхніх землянок, їхніх поселень. А саме на місці, де ми зараз перебуваємо, за переказами старожилів, що тут, наче з козацьких часів залишилися рештки оборонних споруд – дерев’яні частоколи", − каже докторка історичних наук Олена Щербань.

Будівництво розпочали у червні 2021 року. За цей час зробили половину робіт. Зокрема, забетонували фундамент та встановили підпори під східці. Нині залишилося добудувати стіни, дах та зробити освітлення, каже Вікторія Короткевич.

"Електропостачання, унизу планується паркова для відвідувачів. Також вода, водовідведення (септик). І також майданчик, мабуть, це буде третя черга (будівництва – ред.), для торгівлі", − говорить керівниця відділу містобудування та архітектури Опішнянської громади Вікторія Короткевич.

На Полтавщині будують сторожову вежу за мільйон гривеньСуспільне Полтава

Зводять вежу на околиці селища

"Звідси рукою подати до нашої туристичної перлини – музею гончарства. Видно опішнянське городище. Видно стару Опішню, куток Мерехівка. Великі Бурти колись називали цей куток. Тут добували селітру для того, щоб пізніше виготовляти порох. Тут видно нову Опішню і долину річки Ворскли", − каже докторка історичних наук Олена Щербань.

Зводять вежу за гроші із обласного та місцевого бюджетів, говорить Вікторія Короткевич.

"Опішнянська селищна рада виграла обласний конкурс розвитку територіальних громад. Фінансування було 50 на 50 відсотків. Обласна рада надала 300 тисяч гривень. Опішнянська селищна рада також дала 300 тисяч. Але цих грошей замало. Тому сума будівництва зараз досягає мільйону", − говорить керівниця відділу містобудування та архітектури Опішнянської громади Вікторія Короткевич.

На Полтавщині будують сторожову вежу за мільйон гривеньСуспільне Полтава

Вікторія Короткевич, керівниця відділу містобудування та архітектури Опішнянської громади

За словами Вікторії Короткевич, проєкт, який подавали на конкурс, створили ще 2018-го року. Вартість спорудження збільшилася на 400 тисяч гривень через здорожчання будівельних матеріалів.

Категорії
ПолітикаЕкономікаКультураСвітСпортВідеоПодіїТоп дняПриродаРегіониСтильДітиНаукаТехнологіїУрбаністикаЇжаДомашні твариниЛюди