Олімпіада-2020: норвежець Варгольм розтрощив світовий рекорд 400 м/б у найшвидшому забігу в історії

Олімпіада-2020: норвежець Варгольм розтрощив світовий рекорд 400 м/б у найшвидшому забігу в історії

Олімпіада-2020: норвежець Варгольм розтрощив світовий рекорд 400 м/б у найшвидшому забігу в історії AP

Перше та друге місце покращили попередній світовий рекорд.

Останнім фіналом у ранковій програмі п'ятого змагального дня легкої атлетики на Олімпіаді-2020 був чоловічий забіг на 400 метрів з бар'єрами. Головними фаворитами цього фіналу був новий світовий рекордсмен норвежець Карстен Варгольм, а також американець Рей Бенджамін - третя найшвидша людина у цій дисципліні в історії.

Буквально за місяць до Олімпіади Варгольм оновив світовий рекорд, який тримався 29 років. Він приїхав у Токіо у статусі чинного чемпіона світу, але олімпійської медалі в активі норвежця ще не було.

Читайте також: 25-річний норвезький бігун Варгольм побив світовий рекорд, який тримався майже 29 років: відео

У попередньому раунді Варгольм показав найкращий час (47.30 сек), Бенджамін - третій (47.31 сек). Але у фіналі вони пробігли не просто швидше, а значно швидше.

Світовий рекорд Варгольма становив 46.70 сек, олімпійський рекорд належав Кевіну Янгу - 46.78 сек (тримався з Барселони-1992).

Уже з перших метрів фінальної дистанції Варгольм захопив лідерство, відірвався від усіх. Бенджамін почав відігравати дистанцію на другій половині забігу, але норвежець тримав невелику перевагу, а на фініші додав ще більше.

Зрештою, саме Варгольм перетнув першим фінішну лінію - його результат 45.94 секунди! Це абсолютно історичний показник: світовий рекорд, олімпійський рекорд, а також перший в історії результат з 46 секунд на 400 метрів з бар'єрами!

ВаргольмAP

Бенджамін фінішував другим - його час 46.17 секунди. У будь-якому іншому забігу він би переміг та став володарем світового рекорду, але не в Токіо-2020. Американець, з другим найкращим часом в історії бігу на 400 метрів з бар'єрами, лише срібний призер Олімпіади.

Третім фінішував бразилець Алісон дос Сантос - 21-річний спортсмен пробіг з 46.72 секунди. Йому теж міг би належати олімпійський рекорд і це четвертий найкращий час в історії.

Біг на 400 м/б. Фінал. Результати

  1. Карстен Варгольм (Норвегія) - 45.94 сек
  2. Рей Бенджамін (США) - 46.17 сек
  3. Алісон дос Сантос (Бразилія) - 46.72 сек

Які ще рекорди були встановлені у забігу

  • світовий рекорд: Карстен Варгольм (Норвегія)
  • континентальний рекорд: Рей Бенджамін (США, Північна Америка), Алісон дос Сантос (Бразилія, Південна Америка)
  • національний рекорд: Кірон МакМастер (Австралія), Расмус Магі (Естонія), Ясмані Копелло (Туреччина)Повторення національного рекорду
  • найкращий особистий результат сезону: Абдеррахман Самба (Катар)

Що означає цей результат Варгольма

З 1977 року до 3 серпня 2021 року світовий рекорд у бігу на 400 метрів з бар'єрами був покращений лише на 0.75 секунди! У цьому забігу Варгольм зняв 0.76 секунди з рекордного часу.

Категорії
ТенісОлімпіада-2022ФутболЗимовий спортБоксКомандні види спортуШахиЛегка атлетикаБаскетболВодний спортГімнастикаВелоспортФормула-1ХокейДзюдоЛіга чемпіонівУсик - ДжошуаЧС-2022 з футболу