Смерть слонихи Тенді у Харкові: стало відомо, що у висновку розтину

Смерть слонихи Тенді у Харкові: стало відомо, що у висновку розтину

Смерть слонихи Тенді у Харкові: стало відомо, що у висновку розтину Харківський зоопарк

Основним захворюванням, яке призвело до смерті Тенді, була набута ниркова хвороба. Смерть тварини настала у день її народження.

Про це йдеться у протоколі патологоанатомічного розтину, який директор Харківського зоопарку Олексій Григор'єв надав 2 серпня у відповідь на інформаційний запит Суспільного.

За документом, у Тенді було два основні захворювання: "Хронічний дегенеративний остеоартрит колінних суглобів задніх кінцівок. Нефральна патологія, яка характеризується об'ємною гіперемією судинної мережі нирок". Ускладненням виступала міокардіодистрофія.

"На основі даних аналізу клініки й картини паталогоанатомічного розтину виходить, що основним захворюванням, яке призвело до загибелі, є нефральна патологія у формі білково-жирового нефрозу", — йдеться у документі.

В описі стану нирок Тенді вказано, що вони збільшені, "їхні половинки не співставляються", відзначене "вкрай слабке кровонаповнення".

Про смерть Тенді зоопарк офіційно повідомив 28 липня. Проте згідно з протоколом, тварина померла 19 липня, у день свого 23-річчя, про яке зоопарк того дня згадав у Facebook.

20 липня завідувачка ветеринарного відділу та ветеринарний лікар Харківського зоопарку провели розтин. "У складенні протоколу консультував заслужений ветеринарний лікар України Щетинський І. М.", — йдеться у документі.

Смерть слонихи Тенді у Харкові: стало відомо, що у висновку розтинуСуспільне Харків

Смерть слонихи Тенді у Харкові: стало відомо, що у висновку розтинуСуспільне Харків

У короткому описі історії хвороби Тенді зазначається, що дисплазію колінних суглобів у народженої у 1998 році Тенді діагностували у 2000 році, після переїзду до Харкова з Одеси, кульгавість помітили у 2013, а лікування розпочали у 2014.

"Лікування розпочато у 2014 році й мало симптомний характер та не дало особливо позитивних результатів", — йдеться у протоколі розтину.

Смерть слонихи Тенді у Харкові: стало відомо, що у висновку розтинуСуспільне Харків

Смерть слонихи Тенді у Харкові: стало відомо, що у висновку розтинуСуспільне Харків

Ветеринари вказали, що у померлої "проглядається виснаження", "тазові кінцівки набряклі, констатується наявність численних абсцесів нігтів, ураження підошви стоп".

Читайте також: "Поводилася, як слоненя": життєвий шлях харківської Тенді

Директор Харківського зоопарку Олексій Григор'єв відповів, що його висловлювання про вроджені хвороби у Тенді було "цілком оціночним судженням".

"Базується воно на тому, що слониха була дуже тендітною, не здатна була завагітніти, а неправдива вагітність сім років тому перелякала усіх співробітників, і привела до здогадів, які не відповідали дійсності", — йдеться у відповіді Григор'єва.

На питання Суспільного, чи могла реконструкція зоопарку негативно вплинути на стан здоров'я Тенді, чи відповідали умови утримання нормативам, Григор'єв відповів: "Умови утримання слонихи Тенді не змінювались упродовж всього життя. Її житла реконструкція не торкнулась".

В частині "Епікриз" протоколу зазначається: "Тварина жила довгий час в умовах обмеженої життєдіяльності. Сумація патологій призвела до розвитку основного захворювання".

Що відомо

  • Про смерть слонихи Тенді повідомили 28 липня. У коментарі Суспільному директор Харківського зоопарку Олексій Григор'єв казав, що слониха мала вроджені хвороби з нирками і суглобами, водночас щодня отримувала лікування і "прожила щасливо". В Одесі, де народилася Тенді, спростували заяву Харківського зоопарку: директор Одеського зоопарку Ігор Бєляков сказав, що вроджених хвороб нирок та проблем з ногами тварина не мала.
  • Тенді переїхала до Харківського зоопарку з Одеси у дворічному віці. Про проблеми зі здоров'ям Тенді раніше зоопарк не повідомляв.
Категорії
ПолітикаЕкономікаКультураСвітСпортВідеоПодіїТоп дняПриродаРегіониСтильДітиНаукаТехнологіїУрбаністикаЇжаДомашні твариниЛюди