Херсонська обласна служба щастя набирає працівників

Херсонська обласна служба щастя набирає працівників

Херсонська обласна служба щастя набирає працівників Суспільне Херсон

Міністерства щастя в Бутані, Об’єднаних Арабських Еміратах, Індії. Відтепер чиновники працюватимуть над рівнем щастя і на Херсонщині. В обласній державній адміністрації за ініціативи голови Юрія Гусєва створили службу щастя, конкурс на посаду її очільника відбувся, незабаром відбиратимуть працівників.

Вирахувати індекс рівня щастя у херсонців та зробити населення області більш щасливим – такі завдання поставили перед собою в обласній державній адміністрації. З 10-го лютого тут офіційно запрацювала служба щастя.

Психологиня Анна Колісніченко говорить, чиновники можуть виміряти індекс щастя, а от підвищити його під силу тільки самій людині:

"Щастя – це задоволення від власного життя, задоволення таке: про себе, про відносини, про потреби свої на тому чи іншому рівні, і загальний фон радості, це відчуття радості додає. Стосовно того, чи можуть його виміряти чиновники? Так, це можливо, є певні шаблони дослідження, але навіщо чиновники, є статистичні управління, які виконають це більш якісно, більш рандомно і надійно. Щастя – це власне відчуття, воно не залежить від того, що дає та чи інша установа, тим більше чиновник. Не гроші його визначають, не влада, не геніальність. Чиновники не відносяться до тих чинників, які можуть вплинути на власне відчуття щастя кожної особистості".

Поки, розповідає радниця голови облдержадміністрації Марина Волошенко, у штаті служби щастя одна керівниця. Весну Карпук обрали після проведення тестування та співбесіди.

Кандидатка на посаду начальниці служби щастя та покращення якості життя Херсонської облдержадміністрації Весна Карпук:

"Я пройшла. Я набрала 36 балів з можливих 40-ка. Я задоволена своїм результатом".

Зараз Весна Карпук з журналістами не спілкується. За словами радниці голови ОДА Марини Волошенко, очільниця служби щастя працює над низкою проєктів:

"Вона зараз знаходиться на випробувальному терміні. Він триватиме місяць.вона зараз розробляє стратегію цієї роботи служби щастя. І по затвердженню цієї роботи, я думаю, вона буде вам коментувати".

У службу щастя планують набрати сімох людей - сказала радниця голови ОДА Марина Волошенко:

"Служба щастя буде вимірювати індекс якості життя і індекс щастя жителів Херсонщини. Звісно, що це – не єдина функція, яку буде виконувати ця служба щастя, окрім цього, після проведення соціологічних досліджень, вони будуть розробляти і вже команда працює над тим, щоб розробити проєкти, які будуть покращувати якість життя херсонців. Це буде стосуватися і екологічного напрямку, і соціальної сфери, а також сфери для поліпшення якості життя".

І, доки у новоствореній службі щастя планують, як працюватимуть, волонтери громадської організації "Щаслива нація", яка існує понад два роки, провели соціологічне опитування, аби дізнатися, які чинники визначають щастя для херсонців.

Вікторія Бебко, керівниця громадської організації "Щаслива нація":

"Було 180 людей віком від 16-ти до 65-ти років, 57% жінок, решта – чоловіки, різного соціального статусу та за професіями. 55% людей вважають себе щасливими людьми, але є люди, які вважають себе нещасними – це 5%".

За результатами соціологічного опитування для більшості респондентів основним чинником щастя є родина, далі – здоров’я, на третьому місці – хороші друзі, а от матеріальні блага, як складову щастя, відзначили найменше учасників опитування.

Аліна Олефір, Ігор Педченко.

Категорії
ПолітикаЕкономікаКультураСвітСпортВідеоПодіїТоп дняПриродаРегіониСтильДітиНаукаТехнологіїУрбаністикаЇжаДомашні твариниЛюди