Тиждень підтримки грудного вигодовування: що варто знати жителькам Полтавщини

Тиждень підтримки грудного вигодовування: що варто знати жителькам Полтавщини

Тиждень підтримки грудного вигодовування: що варто знати жителькам Полтавщини friso.com.ua

Із 1 до 7 серпня щорічно влаштовують Всесвітній тиждень підтримки грудного вигодовування. Це для того, аби інформувати жінок про користь такого годування для здоров’я їхніх дітей. Зокрема, Всесвітня організація охорони здоров'я рекомендує годувати немовлят грудним молоком до двох років. Суспільне поспілкувалося із полтавською педіатринею і неонатологинеюНеонатолог – лікар, який здійснює найперший огляд новонароджених для оцінки їхнього стану, а також виявлення і попередження захворювань. Любов'ю Білою про поширені міфи, пов'язані з грудним вигодовуванням.

Міф 1. Грудне вигодовування завдає болю

За словами Любові Білої, годування завжди безболісне, якщо прикладання до молочної залози правильне.

"Існує ціла система прикладання до грудей, якої маму повинні навчити. Якщо прикласти за всіма правилами, то больові відчуття не виникають і грудне вигодовування приносить задоволення", − говорить лікарка.

Навчити правильному прикладанню породіллю мають у пологовому будинку або ж жінка може самостійно звернутися до консультанта із грудного вигодовування.

Міф 2. Дитині при грудному вигодовуванні необхідно додатково давати воду

На початку кожного годування дитина отримує так зване переднє молоко, каже лікарка. На 80% воно складається із води, а ще містить білок та лактозу.

"Коли дитина з'їдає переднє молоко, вона отримує всю необхідну рідину, яка потрібна їй для життєдіяльності. Якщо ми даємо ще додатково воду, то виходить, що ми зменшуємо кількість грудного молока, яке могла отримати дитина, а даємо їй просто баласт у вигляді води", − каже неонатологиня.

Давати воду рекомендують немовлятам від 6 місяців. Також вода необхідна дитині, яка перебуває на штучному вигодовуванні, тобто споживає суміші.

Міф 3. Малий розмір грудних залоз призводить до недостатньої кількості молока

Що частіше і довше немовля прикладати до грудей, то тривалішим буде час виділення пролактину. Це гормон, який відповідає за утворення необхідної кількості молока.

"Молоко виробляється у молочних залозах, а розмір грудей залежить від кількості підшкірно-жирової клітковини. Вона не виробляє молоко. Виробляється молоко у дольках молочної залози", − говорить Любов Біла.

Міф 4. Необхідне дотримання однакових часових проміжків між годуваннями

Розпочинати годування необхідно щоразу, коли дитина проявляє найменші ознаки голоду.

"Дитина має бути на вільному грудному вигодовуванні. Вона може захотіти просто попити, якщо спекотно. Замість 15 хвилин повноцінного прикладання, вона може прикластися на три хвилини і попити. Тому не треба витримувати проміжки, як нас учили раніше. Все залежить від потреби дитини", − каже неонатологиня.

Міф 5. Дитина не набирає вагу через "нежирне" молоко

Склад та жирність молока матері змінюється разом із ростом малюка.

"Візуально визначити "жирність" молока неможливо. Це робиться тільки в лабораторії. Грудне молоко − це настільки унікальний продукт, який підходить саме тій дитині, яку вигодовує матір. Наприклад, якщо дитина народжується передчасно, то склад молока відповідає саме тому часу, коли народилися дитина. Склад грудного молока пристосовується до потреб дитини", − каже Любов Біла.

Міф 6. Після кожного годування треба зціджувати молоко

Зціджування без причини може спричинити надмірну лактаціюЛактація – це процес утворення та відведення молока з молочних залоз. та застій молока.

"Прибуває рівно стільки молока, скільки дитина висмоктує. Якщо додатково щось зціджувати, то прибуває стільки, скільки ми забрали з молочної залози. Якщо дитина наприклад, з'їла 80 мілілітрів, а після цього ще доцідили 60, то 140 мілілітрів і прибуде. Це може призвести до застою грудного молока, больових відчуттів, маститу", − говорить лікарка.

Міф 7. Грудне вигодовування шкодить здоров'ю матері

За словами лікарки, грудне вигодовування не шкодить жінці, а навпаки, має свої переваги.

"По-перше, у жінок, які годують, за статистикою нижчі ризики розвитку раку молочної залози. По-друге, жінки менше страждають від проявів післяпологової депресії, у них краще відновлюється гормональний фон після пологів", − каже неонатологиня.

Всесвітній тиждень підтримки грудного вигодовування починається з 1 серпня. Цього дня 1990-го року ухвалили Декларацію про захист, заохочення та підтримку грудного вигодовування. Її підписали 32 країни.

Категорії
ПолітикаЕкономікаКультураСвітСпортВідеоПодіїТоп дняПриродаРегіониСтильДітиНаукаТехнологіїУрбаністикаЇжаДомашні твариниЛюди