Дем'єн Герст звільнив 63 співробітники своєї студії, хоча отримав $21 млн допомоги від уряду

Дем'єн Герст звільнив 63 співробітники своєї студії, хоча отримав $21 млн допомоги від уряду

Дем'єн Герст звільнив 63 співробітники своєї студії, хоча отримав $21 млн допомоги від уряду

Художник Дем'єн Герст звільнив 63 людини зі своєї студії минулої осені, попри те, що його бізнес отримав державну допомогу в розмірі 15 млн фунтів стерлінгів ($21 млн). Про це повідомляє видання ArtNet.

На початку пандемії у 2020 році після скасування запланованої ретроспективи робіт Герста в Центральній академії красних мистецтв в Пекіні художник, за повідомленням, призупинив виробництво нових робіт і скоротив штат своєї компанії Science U.K. більш ніж на третину.

Більшість скорочень відбулися після двомісячного періоду консультацій – була звільнена більша частина команди студії 3D і живопису. Також були звільнені прибиральниці, охоронці та експерти з техніки безпеки – штат був скорочений до "кістяка".

Дем'єн Герст звільнив 63 співробітники своєї студії, отримавши минулої осені $21 млн від уряду

Дем'єн Герст

Персонал оцінювався по "матриці", щоб визначити, хто повинен зберегти свою роботу. Критерії варіювалися від володіння Adobe, частоти відвідувань та навчання наданню першої допомоги до правильного ставлення, гнучкості та здатності вчитися. За словами представників Science, ці навички відповідали поточним потребам бізнесу, включаючи, зокрема, знання того, як виробляти формальдегідні та полімерні роботи.

Колишні співробітники звинуватили художника в тому, що він поводиться з персоналом, як з "одноразовими предметами".

Хоча виробництво нових робіт було нібито припинене, останні звіти Герста показують, що його компанія Science (UK) володіє непроданими творами мистецтва на суму 42,7 млн фунтів стерлінгів. Тим часом його колекція творів мистецтва, раніше відома як Murderme, але перейменована в Prints and Editions у січні 2020 року, наразі коштує 183 млн фунтів стерлінгів.

За словами колишніх співробітників, за останні кілька місяців вакансії, схожі на їхні, були повторно розміщені на декількох сайтах з пошуку роботи.

Схожа ситуація вже виникала раніше. У 2018 році Герст оголосив, що звільняє 50 своїх співробітників, які в основному працюють у сфері фінансів та ІТ, щоб менше приділяти часу бізнесу і "зосередитися на своєму мистецтві". Для цього художник придбав за 40 млн фунтів нову студію на Бік-стріт в Сохо, в самому центрі Лондона.

Категорії
КонцертиТеатрАрхітектураДизайнІнше