Передача лісів громадам: які варіанти розглядатимуть на сесії Чернігівської облради

Передача лісів громадам: які варіанти розглядатимуть на сесії Чернігівської облради

Передача лісів громадам: які варіанти розглядатимуть на сесії Чернігівської облради фото: Суспільне Чернігів

Передати ліси громадам і разом з ними право засновника дочірніх підприємств КП «Чернігівоблагроліс». Такий проєкт рішення виносять на сесію обласної ради, що відбудеться 30 липня. Його погодили депутати на засіданні робочої групи, розповів її голова Дмитро Блауш.

«В цьому рішенні є питання інвентаризації, тому що так на сьогоднішній день історично склалося, що немає, що передавати. З усіх десятків тисяч земель тільки 650 га оформлені реально і юридично і світяться в кадастрі. Тому це рішення передбачає інвентаризацію і друге – це введення у засновники цих громад, і третє – це після інвентаризації і введення в засновники це десь півроку вже будуть розподілені відсоткові співвідношення власності згідно територій, у яких перебувають ліси цих громад».
Дмитро Блаушфото: Суспільне Чернігів

Дмитро Блауш

Для проведення інвентаризації земель у бюджеті закладають 30 мільйонів гривень.

За словами голови обласної ради Олени Дмитренко, для того, аби мати можливість проводити інвентаризацію потрібно залишити ці кошти. Вже частина підприємств розпочала інвентаризацію землі.

Олена ДмитренкоФОТО: Суспільне Чернігів

Олена Дмитренко

Комунальне підприємство обласної ради «Чернігівоблагроліс» займається охороною і відновленням лісів, а також отримує прибуток від продажу лісопродукції. Включає в себе 18 дочірніх підприємств і обслуговує загалом 182 тисячі га лісів. Альтернативні проєкти передачі лісів громадам підготували депутати від «Батьківщини» та «Нашого краю».

ДП потрібно передати з комунального підприємства « Чернігівоблагроліс», каже Сергій Баришовець, у комунальне підприємство ОТГ. Це передається в одну громаду на території, де вони знаходяться, юридична особа. Інші громади, вони роблять договір співпраці чи фінансову угоду про розподіл прибутків з цього підприємства.

Передача лісів громадам: які варіанти розглядатимуть на сесії Чернігівської облрадифото: Суспільне Чернігів

Передача лісів громадам: які варіанти розглядатимуть на сесії Чернігівської облради

«Теоретично реалізованість обох варіантів. Але є ще й 3-4-5. Можна піти шляхом Шаріка, і взяти і все поділити. Теоретично в обласної ради є можливість вилучити у дочірніх підприємств землі лісового фонду і передати їх громадам. Але є ризики, весь цей час потрібно їх охороняти. Якщо зупинити підприємства, то великі суми йдуть на охорону, лісовпорядкування, на збереження лісокерування», – розповів заступник директора КП «Чернігівоблагроліс» Андрій Бунін.

На території Гончарівської громади близько 3 гектарів лісів Облагролісу. Гончарівський селищний голова Віталій Рудник каже, громада розраховує на передачу лісового фонду, щоб потім створити комунальне підприємство, яке б займалося лісогосподарськими роботами.

«Ми б зробили за кошти громади лісоупорядні роботи, створили своє комунальне підприємство і нашій громаді було б зрозуміло, як підприємство працює, куди витрачають гроші, як заробляє», – повідомив Гончарівський селищний голова Віталій Рудник.

Деталі дивіться у нашому сюжеті:

Читайте також:

Чим запам’яталася Анна Коваленко на посаді голови Чернігівської ОДА?

Категорії
ПолітикаЕкономікаКультураСвітСпортВідеоПодіїТоп дняПриродаРегіониСтильДітиНаукаТехнологіїУрбаністикаЇжаДомашні твариниЛюди