Зеленський підписав закони про нацспротив і збільшення чисельності армії

Зеленський підписав закони про нацспротив і збільшення чисельності армії

Зеленський підписав закони про нацспротив і збільшення чисельності армії
Президент Володимир Зеленський. Фото: УНІАН

29 липня президент Володимир Зеленський під час заходів до Дня Сил спецоперацій на Житомирщині підписав закони "Про основи національного спротиву" та про зміни до закону "Про чисельність Збройних Сил України".

Про це повідомляє пресслужба Офісу президента.

"Ці закони мають безпосередній стосунок до Сил спеціальних операцій, які отримують важелі для розбудови руху опору, зможуть поповнити свої лави новими фахівцями й надалі посилювати свій внесок у зміцнення обороноздатності нашої держави. І я з радістю підписую ці два важливі для нас, для України", – заявив Зеленський.

Він переконаний, що реалізація положень цих двох законів "стане наступним і надзвичайно важливим етапом розвитку ССО": "Створення системи національного спротиву в Україні є потужним сигналом усім, що наша країна оборонятиметься, не допустить подій 2014 року і що захист України для нас – це всенародна справа".

Президент додав, що закон "Про основи національного спротиву" передбачає комплекс заходів, які мають на меті розвиток територіальної оборони та руху опору, впровадження системи підготовки населення до національного спротиву. Також, за його словами, документ дає змогу у разі потреби залучити все населення до захисту країни та згуртувати населення.

"Заходи національного спротиву здійснюватимуться як на підконтрольній, так і на тимчасово окупованих територіях нашої держави", – резюмував Зеленський.

Читайте також: Навіщо Україні рух опору. Розповідає генерал-лейтенант

Законопроєкт про нацспротив

Законопроєкт № 5557 про основи національного спротиву законодавчо визначає такі поняття, як національний спротив, територіальна оборона, рух опору, добровольче формування та інші.

Автори документа визначають "національний спротив" як "комплекс заходів, які організовуються та здійснюються в мирний час і в особливий період в Україні з метою максимально широкого залучення громадян України до дій, спрямованих на забезпечення воєнної безпеки, суверенітету і територіальної цілісності держави, стримування і відсіч агресії та завдання противнику неприйнятних втрат, з огляду на які він буде змушений припинити агресію проти України".

Головними складовими національного спротиву визначені наступні структури та процеси:

  • територіальна оборона – система загальнодержавних, військових і спеціальних заходів, що здійснюються у мирний час та в особливий період з метою протидії воєнним загрозам, а також для надання допомоги у захисті населення, територій, навколишнього природного середовища та майна від надзвичайних ситуацій;
  • рух опору – система воєнних, інформаційних і спеціальних заходів, організація, планування, підготовка і підтримка яких здійснюється з метою відновлення державного суверенітету і територіальної цілісності під час відсічі збройної агресії проти України;
  • підготовка громадян України до національного спротиву – сукупність заходів, які здійснюються державними органами та органами місцевого самоврядування з метою формування патріотичної свідомості та стійкої мотивації, набуття ними знань та практичних вмінь, необхідних для захисту України.

Відповідно про пропозиції президента, провідна роль в організації та виконанні завдань руху опору належить Силам спеціальних операцій Збройних сил України, однак головнокомандувач ЗСУ може залучати інші сили і засоби сил безпеки та сил оборони за узгодженням із їхніми керівниками.

Читайте також: Хомчак йде з посади. Зеленський призначив нового головнокомандувача ЗСУ

Законопроєкт про збільшення кількості ЗСУ

Цілями та завданнями законопроєкту №5558 "Про чисельність Збройних Сил України" є збільшення чисельності ЗСУ "з метою створення та забезпечення функціонування окремого роду сил – Сил територіальної оборони Збройних Сил України, а також розвитку Сил спеціальних операцій Збройних Сил України в інтересах формування руху опору".

Документом пропонується на законодавчому рівні збільшити чисельність ЗСУ на 11 тисяч військовослужбовців. Так, зокрема, чисельність ЗСУ пропонують затвердити у кількості, яка не перевищує 261 тисячу осіб, зокрема 215 тисяч військовослужбовців.

Що відомо

  • 16 липня Верховна рада ухвалила проєкти законів № 5557 Про основи національного спротиву та № 5558 щодо збільшення чисельності Збройних сил України.

Читайте нас у Telegram: головні новини України та світу

Станьте частиною Суспільного: повідомляйте про важливі події з життя вашого міста чи селища. Надсилайте свої фото, відео та новини і ми опублікуємо їх на діджитал-платформах Суспільного. Пишіть нам на пошту: [email protected]. Користувачі акаунтів Google можуть заповнити форму тут. Ваші історії важливі для нас!

На початок