"Не вдалося реалізувати себе повністю". Михайло Романчук - про "бронзу" на Олімпіаді-2020

"Не вдалося реалізувати себе повністю". Михайло Романчук - про "бронзу" на Олімпіаді-2020

Ексклюзивно
"Не вдалося реалізувати себе повністю". Михайло Романчук - про "бронзу" на Олімпіаді-2020
AP

Український плавець - про виступ у фінальному запливі дистанції 800 метрів.

Михайло Романчук став бронзовим призером Олімпіади-2020. У фінальному запливі український плавець фінішував вслід за американцем Робертом Фінке та італійцем Грегорі Палтіньєрі.

Читайте також: Михайло Романчук - бронзовий призер Олімпіади-2020 з плавання на дистанції 800 метрів

До фіналу на цій дистанції Романчук підходив у якості переможця кваліфікаційного запливу. А також володаря олімпійського рекорду - чоловіки на Олімпіаді в Токіо вперше її пливли.

Попри поразку у фіналі за "золото", олімпійський рекорд Романчука втримався. Фінке відстав від рекорду українця майже на 0.6 секунди.

Після запливу Романчук дав флеш-коментар, у якому розповів про емоції від фіналу. Він визнав, що йому не вдалося себе повністю реалізувати, але тепер має намір налаштовуватися на другу для себе дистанцію на Олімпіаді - 1500 метрів.

"Не дивлячись на те, що ми з тренером готували до фіналу зранку, не вдалося реалізувати себе повністю. Мій півфінальний результат так і залишився олімпійським рекордом. Звичайно, були надії на те, що зможу його покращити, але такі обставини - попереду 1500 метрів і будемо на них налаштовуватися".

"18 років [йшов до цієї медалі]. З шести років займаюся плаванням, прийшов до свого тренераТренує Романчука Петро Нагорний, який зараз тут зі мною, з яким ми досягли цих результатів. Без нього цього [медалі] не було б. Звичайно, завжди хочеться краще, але тепер будемо налаштовуватися на свою "коронну" дистанцію".

Звернув увагу Романчук і на протистояння з іншим українцем - Сергієм Фроловим. Йому також вдалося вийти у фінал, і хоча у певний момент Фролов йшов у трійці, у підсумку посів шосте місце.

"За межами басейну ми [з Сергієм Фроловим] - друзі. Виходимо на старт, ми всі суперники. І не дивлячись на те, що ми разом тренуємося впродовж тривалого періоду часу, я готуюся до кожного суперника як до чемпіона".

Щодо тактики у запливі, то Романчук наголосив - тримався попереднього плану. Але задоволений лише частиною дистанції.

"Тактика завжди одна - трішки притриматися до першої сотні, а вже з другої сотні стартувати. В принципі так воно й вийшло, подивимося по розкладці. Будемо з тренерами аналізувати, що було так, а що - ні. Якою частиною дистанції задоволений? Навіть і не знаю. Мабуть, від 200 м до 400 м. Все, що було після 400 метрів - брали вгору емоції, тому так і вийшло".

При цьому український плавець залишився задоволений фінішем. Йому вдалося випередити німця Флоріана Вельброка - другого за підсумками кваліфікації.

"Вважаю, що так [вдався фініш]. Я плив поруч із німцем, на фініші виграв, хоча знаю, що він гарний фінішер. Американця зліва я не бачив, але віддав свої сили. Виступ італійця Палтіньєрі? Не знаю, я його взагалі не бачив. Він завжди розпочинає дуже швидко, а далі... Сьогоднішнім запливом показали, що це досить емоційна [дистанція]. На цій дистанції може трапитися що завгодно так само, як і на 50 та 100 метрах".

Наостанок, Романчук визнав, що лише "бронза" у фіналі Олімпіади-2020 могла бути пов'язана з виступом у кваліфікації. За словами плавця, та перемога могла відобразитися на остаточному результаті на цій дистанції.

"Як показав результат, у півфіналі ми трохи "завелися" з німцем, і це зіграло не досить добрий жарт з нами у фіналі".

Хто такий Михайло Романчук

  • 24-річний плавець із Рівненської області.
  • 7-разовий призер чемпіонатів Європи (4 - "золота") та 2-разовий срібний призер чемпіонатів світу.
  • У 2021 році Романчук виграв два золота на Євро з водних видів спорту - на дистанціях 800 та 1500 метрів вільним стилем.

Що далі

  • Четвер, 29 липня, 13:47. Ігор Трояновський - 100 метрів (батерфляй), третій заплив
  • Четвер, 29 липня, 14:09. Дарина Зевіна - 200 метрів (спина), третій заплив
  • П'ятниця, 30 липня, 13:09. Владислав Бухов - 50 метрів (вільний стиль), шостий заплив
  • П'ятниця, 30 липня, 14:14. Сергій Фролов - 1500 метрів (вільний стиль), третій заплив
  • П'ятниця, 30 липня, 14:31. Михайло Романчук - 1500 метрів (вільний стиль), четвертий заплив
  • Середа, 4 серпня, 00:30. Христина Панчішко - 10 кілометрів, відкрита вода

Де дивитися Олімпіаду-2020

Офіційним транслятором змагань в Україні є Суспільне: пряма трансляція Ігор-2020 на телеканалі UA: Перший та сайті Суспільне Спорт.

Дивитися Олімпіаду-2020 на сайті Суспільне Спорт

Для перегляду Олімпіади-2020 на сайті потрібно буде авторизуватися: зробити це можна через одну із соцмереж або поштову скриньку.

На початок