Ліси Херсонщини: складнощі у професії лісничого та цікаві факти

Ліси Херсонщини: складнощі у професії лісничого та цікаві факти

Ліси Херсонщини: складнощі у професії лісничого та цікаві факти Суспільне Херсон

Володимир Мазуркевич і Віктор Коваленко більше ніж 40 років працюють у лісовому господарстві. Обидва кажуть, що це покликання. Які складнощі у професії лісничого та цікаві факти.

Володимир Мазуркевич родом зі Львівщини. Після закінчення інституту був направлений до Каховського лісництва на Херсонщині. Чоловік розказує, що почав свою кар’єру з помічника лісничого, лісничий, головний лісничий, директор. Зараз на пенсії 4 рік, працює інженером лісових культур.

"У мене дуже хороші були наставники: і перший лісничий, і тут перший директор, і начальник управління Руденко Станіслав Микитович. Вони мене гартували, не вчили, а гартували. Я у неповних 30 років став директором. Найскладніше в умовах Херсонщини – виростити ліс, його посадити, щоб він прижився до такого віку, щоб його можна було перевести на покриту лісом площу. Там цілий комплекс агротехнічних заходів. Це залежить і від погоди, і від якості проведених робіт. Це дуже складно", - розказує Володимир.

"Галузь лісового господарства сьогодні переживає не найкращі часи", - говорить лісничий. Приходить мало молодих спеціалістів.

"На сьогодні лісове господарство не фінансується з державного бюджету. Нам повертають всього 26 відсотків спецфонд із рентної плати за використання лісових ресурсів. Мабуть, це – один із чинників. Несвоєчасна та маленька заробітна плата. На сьогодні з 1 по 4 розряд лісокультурного робітника це є мінімальна заробітна плата. Вибачте, але це – дуже мало. Заробітна плата інженера скоро порівняється із заробітною платою сторожа. Ті люди, які тут живуть, вони розуміють, що таке для них ліс. Це є зелений щит, який їх прикриває від отої маси піску, від суховіїв. Можливо, тут навіть частково і клімат змінився у кращий бік. Це і відпочинок", - продовжує Володимир Мазуркевич.

Віктор Коваленко народився на Херсонщині. Чоловікові наразі 64 роки. Каже, що пішов у лісництво за сімейною традицією.

У мене батько працював 34 роки, він був робітником, садив ліси, відтворював. Пам’ятаю ці кучугури, які затримували ці піски. У вихідні дні у лісництві Виноградове були коні, 35 голів коней, 2 пари волів. Бере татко коней запрягає і їдемо збирати насіння акацій, шишки. Це був додатковий заробіток", - каже лісничий.

Віктор Коваленко говорить, професія лісничого нелегка, але цікава та головне, що потрібна.

"За період моєї роботи з 1999 року орієнтовно більше тисячі гектарів посаджено під моїм керівництвом лісу. Це ж немало. Це ж не те, що узяв сівалку і посіяв. Це кожен рядочок, кожну кучугуру і під меч, і механізовано посадити. Посадив, вложив туди внесок і здається, що воно вже твоє, шкода, скажімо. Що зробив, що створив, то треба його все берегти", - розповідає чоловік.

Читайте також:

  • Ліси Херсонщини: після пожеж відновлено майже 400 гектарів цього року
  • Ліси Херсонщини: цього року з'явився новий вид шкідників

Читайте нас у Тelegram: Суспільне Херсон

Категорії
ПолітикаЕкономікаКультураСвітСпортВідеоПодіїТоп дняПриродаРегіониСтильДітиНаукаТехнологіїУрбаністикаЇжаДомашні твариниЛюди