Українська веслувальниця Ус оновила особистий рекорд на Олімпіадах у Токіо. Як це сталося Reuters

Єдина представниця України потрапила у топ-10 заліку Олімпійських Ігор у Токіо.

Українська веслувальниця Вікторія Ус виступила у першій з двох дисциплін на Олімпійських Іграх у Токіо. У слаломі байдарки-одиночки Ус посіла восьме місце.

Олімпіада в Токіо стала другою у кар'єрі Ус. П'ять років тому вона стала першою представницею України у байдарках-одиночках та посіла підсумкове 12-е місце.

Перед Олімпійськими Іграми-2020 Ус потрапила під самоізоляцію через позитивний випадок на літаку, на якому вона летіла у Токіо. Але навіть це їй не завадило дістатися до фіналу і навіть потрапити у топ-10 за підсумками запливу.

Як виступила Ус?

Регламент змагань у слаломі на байдарках проходив за підсумками двох кваліфікаційних запливів. Веслувальницям потрібно було подолати дистанцію, пройшовши через усі перешкоди, не чіпляючи за них. За кожну пропущену перешкоду спортсменки отримували 50 секунд штрафу, а за те, що до неї доторкнулися - дві секунди.

Ус пройшла кваліфікацію у байдарці-одиночці. За підсумками двох кваліфікаційних запливів українська веслувальниця посіла 17-е місце, тричі доторкнувшись до перешкод. На фініші вона відстала від найкращою у кваліфікації - австралійки Джесіки Фокс - на 15.53 секунди з найкращим часом 113.99 секунди пройшла у півфінал.

У вівторок, 27 липня, відбулися півфінальні та фінальні запливи у слаломі байдарок-одиночок. Спочатку Ус мала потрапити до десятки найкращих, щоб боротися за медалі у фіналі і впоралася з цим завданням - дев'яте місце з результатом 111.53 секунди.

А у фіналі Ус вкотре покращила свій результат! Українська веслувальниця пройшла усі перешкоди чисто, без штрафних секунд та відстала від олімпійської чемпіонки - німкені Рікарди Функ - усього на 6.35 секунд. Сприяло восьмому місцю також і те, що дві веслувальниці - Елішка Мінталова (Словаччина) та британка Кімберлі Вудс пропустили одну перешкоду у фіналі, отримавши за це 50 секунд штрафу.

Найшвидше дистанцію у фіналі слалом-веслування на байдарках-одиночках пройшла австралійка Джесіка Фокс. Але через те, що під час подолання дистанції вона доторкнулася до двох перешкод, вона втратила чотири секунди і у підсумку виграла лише "бронзу".

Олімпіада-2020. Слалом-веслування, байдарки-одиночки. Фінал

1. Рікарда Функ (Німеччина) - 105.50 секунд
  2. Маялен Шурро (Іспанія) - 106.63 (+1.13)
  3. Джесіка Фокс (Австралія) - 106.73 (+1.23, 4 секунди штрафу)

...

• 8. Вікторія Ус - 111.53 секунд

Ус оновила олімпійський рекорд України у слалом-веслуванні на байдарках-одиночках. У Ріо вона посіла 12-е місце.

• За свою кар'єру Ус здобула три нагороди на рівні етапів Кубка світу: на етапі у словенському Тацені у 2019-му вона здобула "бронзу" у байдарці-одиночці. А у французькому По у 2020-му вона виграла "срібло" і "бронзу" у дисциплінах каное-одиночці та байдарці-одиночці відповідно.
  • Крім байдарки-одиночки, Ус на Олімпійських Іграх у Токіо змагатиметься у слалом-веслуванні в каное-одиночці.

• Середа, 28 липня. Кваліфікаційні запливи Вікторії Ус у каное-одиночці.

Де дивитися Олімпіаду-2020

Офіційним транслятором змагань в Україні є Суспільне: пряма трансляція Ігор-2020 на телеканалі UA: Перший та сайті Суспільне Спорт.