Парламент Франції прийняв закон щодо обов'язкової вакцинації медиків і "санітарних перепусток"

Парламент Франції прийняв закон щодо обов'язкової вакцинації медиків і "санітарних перепусток"

Парламент Франції прийняв закон щодо обов'язкової вакцинації медиків і "санітарних перепусток"
AP

Нижня палата парламенту Франції схвалила законопроєкт про посилення заходів боротьби з пандемією COVID-19. Документом вводиться обов'язкова вакцинація від коронавірусу медпрацівників і розширюється дія так званих "санітарних перепусток".

Як повідомляє Deutsche Welle, у Національних зборах підтримали запропонований урядом законопроєкт, що передбачає посилення заходів із протидії пандемії. За текст документу 25 липня проголосували 156 депутатів, проти — 60, ще 14 утрималися.

"Таким чином французький законодавчий орган дав "зелене світло" обов'язковій вакцинації медпрацівників і розширив дію так званих "санітарних пропусків". Цей захід має на увазі, що відвідування ресторанів і посадка на поїзди далекого прямування дозволені тільки при наявності негативного тесту на коронавірус", — йдеться у повідомленні.

Зазначається, що зміни схвалені попри акцій протесту сотень тисяч людей по всій Франції, які виступали проти посилення обмежень.

Читайте також: Франція посилить правила в'їзду для нещеплених туристів. Яких країн це стосується

Як пише видання, остаточний варіант закону обговорювалося протягом декількох днів. Після низки поправок до початкового законопроєкту члени Національних зборів і Сенату за підсумками чотиригодинного засідання 25 липня погодили так званий "компромісний текст".

  • Зокрема документ передбачає:
  • обов'язкову вакцинацію від коронавірусу для медпрацівників, інших співробітників сфери охорони здоров'я, рятувальних служб, а також пожежників (водночас, на відміну від озвучуваних раніше пропозицій уряду, для осіб, які не хочуть щеплюватися, не загрожуватиме не звільнення, а тільки припинення виплати заробітної плати);
  • з серпня для відвідування ресторанів і посадки на поїзди далекого прямування громадяни повинні пред'явити негативний результат тесту на коронавірус (у кінотеатрах, театрах і музеях подібні правила набрали чинності з 21 липня: вхід дозволяється лише щепленим, що перехворів COVID-19 або пред'явили негативний тест);
  • від обов'язково тестування звільнені неповнолітні;
  • наявність "санітарних перепусток", не є необхідною умовою для відвідування вуличних секцій ресторанів.
Читайте також: У Франції невідомі розгромили два центри вакцинації

За даними Worldometers, станом на 26 липня загалом у Франції виявили близько 6 млн випадків коронавірусної хвороби COVID-19 (5-е місце у світі), померли через наслідки хвороби понад 111,6 тисячі осіб, видужали — понад 5,1 млн осіб. За даними Ourworldindata, станом на 22 липня у країні від коронавірусу вакциновано понад 39 млн осіб (що становить 57,7% населення Франції).

Що відомо

  • 12 липня президент Франції Еммануель Макрон заявив, що для стримання "Дельта"-варіанту коронавірусу країні потрібно збільшити масштаби вакцинації. Зокрема він оголосив про обов'язкову вакцинацію для медпрацівників.
  • Франція повністю відкрила кордони для громадян України, які вакцинувалися від COVID-19 затвердженими Європейським агентством лікарських засобів препаратами або мають негативний результат тесту на захворювання.
  • Наприкінці червня Франція скасувала комендантську годину.
  • З травня Франція почала пом'якшувати карантинні обмеження. Зокрема, у країні скасовуються обмеження на внутрішні поїздки, а школи працюватимуть у звичайному режимі.
  • З 24 квітня Франція впровадила 10-денний обов’язковий карантин для громадян, які прибувають з Аргентини, Бразилії, Чилі, Південної Африки та регіону Гвіана через побоювання нових штамів коронавірусу.
  • Уряд Франції повідомляв, що вони досягли найшвидших темпів вакцинації серед країн Європи та вакцинують близько 2,5 мільйона людей на тиждень.

Читайте нас у Telegram: головні новини України та світу

Станьте частиною Суспільного: повідомляйте про важливі події з життя вашого міста чи селища. Надсилайте свої фото, відео та новини і ми опублікуємо їх на діджитал-платформах Суспільного. Пишіть нам на пошту: [email protected]. Користувачі акаунтів Google можуть заповнити форму тут. Ваші історії важливі для нас!

На початок