Олімпійські Ігри у Токіо відкриті. Як це було

Олімпійські Ігри у Токіо відкриті. Як це було

Олімпійські Ігри у Токіо відкриті. Як це було AP

Церемонія відкриття без глядачів, протести за межами стадіону.

Олімпійські Ігри у Токіо відкриті. У п'ятницю, 23 липня, на Національному стадіоні у Токіо, відбулися урочистості, присвячені моментам відкриття Олімпіади.

Заключним моментом Олімпіади-2020 стала церемонія запалювання олімпійського вогню, в якій взяла участь одна з лідерок світового тенісу - японка Наомі Осака. Крім цього на Національному стадіоні в Токіо відбулися й інші яскраві моменти.

Читайте також: Феєрверки, вихід України і запалення олімпійського вогню. Якою була церемонія відкриття Олімпіади

Суспільне Спорт виділяє найяскравіші моменти церемонії відкриття.

  • Протести проти проведення Олімпіади за межами стадіону

Перед початком церемонії відкриття у Токіо проходили акції протесту проти проведення Олімпіади. Протестувальники просили скасувати Олімпійські Ігри через ризик розповсюдження пандемії коронавірусу.

Частина протестувальників зібралася біля Нового національного стадіону в Токіо. У відповідь на це поліцейські стали довкола стадіону, унеможливлюючи вхід демонстрантів на арену.

Олімпіада-2020 проходить за умов надзвичайного стану в Токіо та ще кількох префектурах. А з моменту відкриття олімпійського селища коронавірус почали виявляти у спортсменів, які прибули туди для участі на Іграх.

Читайте також: На Олімпіаді-2020 уперше відсторонили спортсмена через позитивний тест на коронавірус
  • Олімпійські Ігри без глядачів

На початку липня влада Японії ухвалила рішення щодо проведення Олімпіади в Токіо без глядачів. Не було їх і на церемонії відкриття Олімпійських Ігор.

Крім Токіо, Олімпіада-2020 проходитиме без глядачів ще у п'ятьох префектурах Японії. Останніми від глядачів відмовилися у Фукусімі, де мали відбуватися змагання з бейсболу та софтболу.

Попри відсутність глядачів, організатори Олімпіади-2020 підготували яскраву програму для віп-гостей. Церемонію відкриття відвідали голови держав, президент МОК Томас Бах, і навіть імператор Японії Нарухіто.

  • Звернення президента МОК Томаса Баха

Крім презентації учасників Олімпіади-2020 (кожна країна вийшла з двома прапороносцями та делегацією спортсменів на церемонію відкриття), під час урочистостей була оголошена промова президентом Міжнародного олімпійського комітету Томасом Бахом.

Промова Баха була дуже об'ємною та мала кілька конкретних мессаджів. Очільник МОК подякував Японії за організацію змагань в умовах пандемії коронавірусу, звернув увагу на її вплив на проведення Ігор і привітав спортсменів зі стартом Олімпіади.

Крім того, Томас Бах звернув увагу на принципи рівності та солідарності, які були інтегровані в нові девіз та клятву Олімпійських Ігор.

"Ми - частина події, яка об'єднує світ. Єдині в усьому нашому різномаїтті, ми стаємо більші суми наших доданків. Ми завжди сильніші, коли разом. Ось чому ми так вдячні спортсменам за дотримання олімпійських цінностей, солідарність, відсутність дискримінації, чистий спорт, інклюзивність, рівність та ті цінності, про які йде мова в нашій олімпійській клятві".
  • Церемонія запалювання олімпійського вогню

Олімпійський вогонь після прибуття у Японію наприкінці березня, упродовж 121 днів подорожував територією країни і подолав 47 префектур перед тим, як прибути на національний стадіон.

Прибув олімпійський вогонь на арену наприкінці церемонії відкриття. Останньою його тримала Наомі Осака - вона стала першою тенісисткою в історії, яка запалювала вогонь на самій арені.

Загалом Осака стала однією з небагатьох спортсменок, якій довірили процедуру запалювання. У різні роки це довіряли боксеру Мохамеду Алі, бігунка Кеті Фрімен та фігуристка Кім Йон А.

Де дивитися Олімпіаду-2020

Офіційним транслятором змагань в Україні є Суспільне: пряма трансляція Ігор-2020 на телеканалі UA: Перший та сайті Суспільне Спорт.

Дивитися Олімпіаду-2020 на сайті Суспільне Спорт

Для перегляду Олімпіади-2020 на сайті потрібно буде авторизуватися: зробити це можна через одну із соцмереж або поштову скриньку.

Категорії
БіатлонБоксКомандні види спортуВелоспортДзюдоВодний спортГімнастикаВелоспортУсик - ДжошуаФормула-1ХокейЛегка атлетика