Середньовічна техніка допомагає майстрам у реконструкції Нотр-Дам

Середньовічна техніка допомагає майстрам у реконструкції Нотр-Дам

Середньовічна техніка допомагає майстрам у реконструкції Нотр-Дам

5 квітня 2019 року внаслідок пожежі звалився шпиль собору Паризької Богоматері, сам собор лише дивом уцілів. Руйнування майже 860-річної історичної та архітектурної спадщини шокувало людей в усьому світі. Команда молодих майстрів з Вашингтона використає 800-літні методи обробки дерева, щоб відновити частину пошкодженого даху собору. Про це повідомляє ArtNews.

У межах навчального проєкту, організованого бостонською студією Handshouse, група зведе повномасштабну опору висотою понад три поверхи в кампусі Католицького університету до серпня 2021 року. Після цього опорну конструкцію розміром 14 на 11 метрів перевезуть в Національний музей будівництва.

"Ми вивчаємо історію архітектури за кресленнями та фотографіями. Але вивчення важливого витвору архітектури шляхом його реконструкції значно розширює уявлення про будівлю і людей, які її створили, – говорить декан факультету архітектури та планування Католицького університету Марк Фергюссон, студенти якого братимуть участь в проєкті. – Це об'єднає людей з усіх верств суспільства, щоб вони відчули радість і важку роботу зі створення прекрасної будівлі".

Для зміцнення Нотр-Дам він і його команда відібрали 20 старих дубів з характеристиками, що здатні зрівнятися з "лісом" з 1300 дерев, використаних для будівництва даху паризького собору в XII ст. Дерева обтісують за допомогою ручних інструментів, схожих на ті, якими колись орудували середньовічні ремісники, відповідно до французьких протоколів відновлювальних робіт.

Ця робота – ідея Ріка Брауна, співзасновника студії Handshouse. Він навчає молодих архітекторів і ремісників у всьому світі історії ремесел. "Не встиг згаснути вогонь, як мені почали дзвонити", – говорить Браун, який раніше очолював аналогічний проєкт з відтворення даху синагоги XVII століття, зруйнованої під час Другої світової війни.

Читайте також

Категорії
КонцертиТеатрАрхітектураДизайнІнше