Іспанія не забила Єгипту, провали Франції та Аргентини. Що відбулося на старті Олімпіади з футболу AP

Підсумки першого туру.

За день перед церемонією відкриття Олімпійських Ігор у Токіо та інших префектурах Японії стартував турнір з чоловічого футболу. 16 команд змагаються за звання олімпійського чемпіона та потрапляння на подіум.

Формат Олімпіади передбачає груповий етап - чотири групи по чотири команди. У плей-оф проходять по дві найкращі команди з кожної групи. Дві найкращі збірні плей-оф борються за "золото" Олімпіади, а ті команди, що програли у півфіналі - за "бронзу".

Розпочалися поєдинки чоловічого турніру з футболу у четвер, 22 липня. Відкрив програму матчів поєдинок між збірними Єгипту та Іспанії, закривала її дуель між Бразилією та Німеччиною - олімпійським чемпіоном та срібним призером Олімпіади в Ріо-де-Жанейро.

Суспільне Спорт розповідає про основні події старту олімпійського турніру з чоловічого футболу.

Іспанія втратила очки з Єгиптом

Олімпійська збірна Іспанії - єдиний представник Олімпіади-2022 серед європейських команд, який делегував на турнір одразу шістьох футболістів, які грали на чемпіонаті Європи. На Олімпіаду в Токіо відправилися голкіпер Унаї Сімон, захисники Пау Торрес та Ерік Гарсія, форварди Дані Ольмо та Мікель Оярсабаль, а також найкращий молодий гравець Євро-2020 - півзахисник Педрі.

Усі ці шість футболістів вийшли в основі Іспанії на матч проти Єгипту. Крім них - досвідчені Марко Асенсіо та Дані Себальос, які пройшли за квотоюКожна збірна могла заявити на турнір не більше трьох футболістів, віком від 23 років. гравців, старших 23 років.

Однак досвідчений склад Іспанії не зміг забити хоча б гол Єгипту. І у підсумку через травми втратив двох футболістів: спочатку на 22-й хвилині через травму поле покинув захисник Оскар Мінгеса. А перед перервою серйозного пошкодження зазнав і півзахисник Дані Себальос.

Попри травми футболістів, після перерви Іспанія мала більше моментів, щоб забити Єгипту, але жоден з них не реалізувала. У підсумку 0:0 - як і на Євро-2020 іспанці розпочали виступи на олімпійському турнірі з нульової нічиєї.

Ще у одному матчі групи збірна Аргентини зазнала сенсаційної поразки Австралії з рахунком 2:0

Розгромна поразка Франції

Франція не грала на Олімпійських Іграх з 1996 року. На Олімпіаді в Атланті французи, маючи у складі майбутніх чемпіонів світу та Європи Робера Піреса, Венсана Кандела та Сільвена Вільтора програли у чвертьфіналі Португалії.

Повернутися на Олімпіаду французи змогли лише через 25 років - на Ігри у Токіо. І у першому ж матчі зазнали поразки від збірної Мексики з рахунком 1:4.

На відміну від Іспанії, французи не викликали на олімпійський турнір футболістів з Євро. А найдосвідченішим футболістом Франції став форвард Андре-П'єр Жиньяк, який став найкращим бомбардиром в історії мексиканського клубу "Тігрес".

Саме Жиньяк став автором єдиного голу у ворота Мексики. На початку другого тайму мексиканці двічі відзначилися у воротах французів. А після голу Жиньяка, забили ще два м'ячі.

МексикаAP

Поразка Франції стала найрозгромнішою за підсумками першого дня олімпійського турніру з футболу. А за кількістю голів цей матч поступився лише протистоянню між Бразилією та Німеччиною.

Бразилія вдруге поспіль перемогла Німеччину на Олімпіаді

Матч Бразилії та Німеччини закривав програму першого ігрового дня чоловічого турніру з футболу на Олімпіаді в Токіо. Між собою зустрічалися олімпійський чемпіон та срібний призер Олімпіади-2016, яка пройшла у Ріо-де-Жанейро.

П'ять років тому Бразилія перемогла Німеччину у серії пенальті. Тоді в основний час команди розійшлися миром, а у серії пенальті бразильці завдяки вирішальному удару Неймара здобули перемогу - Нільс Петерсен у німців не забив п'ятий пенальті.

Бразильці та німці мусили зустрітитися між собою у групі в першому турі. Цього разу Бразилія була без Неймара, але все одно здобула перемогу - 4:2.

Головним героєм зустрічі у складі Бразилії став форвард англійського "Евертона" Рішарлісон, який відзначився хет-триком за стартові півгодини. Бразилія могла забити і четвертий гол у першому таймі, але Матеус Кунья не реалізував пенальті.

РішарлісонAP

Німці після перерви відіграли один м'яч - Надім Амірі скоротив відстань у рахунку. Проте через шість хвилин залишилися вдесятьох - Максіміліан Арнольд отримав другу жовту картку.

Попри гру у меншості, Німеччині вдалося відіграти ще один м'яч на 84-й хвилині. Вирвати нічию німці не змогли, а у компенсований час пропустили четвертий гол, автором якого став Пауліньйо.

Усі результати першого туру

Група А
  • Мексика - Франція 4:1
  • Японія - Південна Африка 1:0

Турнірна таблиця: 1. Мексика - 3 (4:1), 2. Японія - 3 (1:0), 3. Південна Африка - 0 (0:1), 4. Франція - 0 (1:4)

Група В
  • Нова Зеландія - Республіка Корея 1:0
  • Гондурас - Румунія 0:1

Турнірна таблиця: 1. Румунія - 3 (1:0), 2. Нова Зеландія - 3 (1:0), 3. Республіка Корея - 0 (0:1), 4. Гондурас - 0 (1:4)

Група С
  • Єгипет - Іспанія 0:0
  • Аргентина - Австралія 0:2

Турнірна таблиця: 1. Австралія - 3 (2:0), 2. Іспанія - 1 (0:0), 3. Єгипет - 1 (0:0), 4. Аргентина - 0 (0:2)

Група D
  • Кот-д'Івуар - Саудівська Аравія 2:1
  • Бразилія - Німеччина 4:2

Турнірна таблиця: 1. Бразилія - 3 (4:2), 2. Кот-д'Івуар - 3 (2:1), 3. Саудівська Аравія - 0 (1:2), 4. Німеччина - 0 (2:4)

Фото дня

Андре-П'єр Жиньяк відмовився святкувати гол у ворота Мексики через виступи у місцевому чемпіонаті за "Тігрес".

Факт дня

П'ять футболістів збірної Іспанії провели у сезоні 2020/21 більше 50 матчів - Педрі (63), Дані Ольмо (62), Пау Торрес (58), Унаї Сімон (57), Мікель Оярсабаль (56).

• Неділя, 25 липня. Матчі другого туру на олімпійському турнірі з футболу.
Стрільба з лукаКаратеСучасне п'ятиборствоБоротьбаСпортивне скелелазінняТхеквондоСкейтбордингСерфінгВітрильний спортГольфПаралімпійський спортДзюдоБадмінтонНастільний тенісТриатлонКінний спортПлаванняФехтуванняСтрільбаТенісВажка атлетика