Як обрати якісне морозиво — коментар експертів

Як обрати якісне морозиво — коментар експертів

Як обрати якісне морозиво — коментар експертів Суспільне Карпати

Як не розгубитися серед розмаїття морозива і придбати якісний продукт? Відповіді на ці запитання кореспондентка Суспільного Карпати дізналася у начальниці випробувального центру "Івано-Франківськстандартметрологія" Тетяни Стасів і мікробіологині Тетяни Злидень.

Які складові морозива?

Для початку науковиці радять дізнатися, з чого складається морозиво.

Існують три державні стандарти, за якими виготовляють морозиво: ДСТУ 4733, ДСТУ 4734, ДСТУ 4735. Перший стандарт регулює виробництво морозива винятково з натуральних складників: молока, вершків, згущеного молока. За словами Тетяни Стасів, у такому продукті не може бути рослинних жирів та барвників.

В інших стандартах дозволили використання комбінованої сировини. Таке морозиво є дешевшим. Тому споживач має визначитися зі своїми пріоритетами та обдумати, що для нього важливіше: ціна чи натуральність. Перед прийняттям рішення експертка радить уважно прочитати інформацію та склад на обгортці продукту.

Оглянути продукт

Неприродно яскравий колір морозива, каже начальниця випробувального центру "Івано-Франківськстандартметрологія", може свідчити про те, що у продукті є багато барвників. Таке морозиво Тетяна Стасів не рекомендує купувати маленьким дітям.

А мікробіологиня Тетяна Злидень тим, хто хоче поласувати морозивом, радить зауважити, чи правильної форми продукт, чи непошкоджена його обгортка, чи є у ньому кристалики льоду. За такими ознаками можна визначити, як зберігали морозиво.

Зауважити терміни зберігання

Морозиво має зберігатися у холодильних камерах за температури не більшої ніж -18 °C. У таких умовах продукт залишається придатним до споживання упродовж року. Середній термін зберігання морозива – до 90 днів.

"На сьогодні законодавство України дозволяє виробнику продовжити термін зберігання, – розповідає Тетяна Стасів. – Усе тому, що технологічні процеси завжди оновлюються. Що робить виробник? Він звертається до нас в акредитовану лабораторію. Ми проводимо випробування, на встановлений термін із партії продукції залишаємо в себе зразок. Досліджуємо його повторно. Якщо він відповідає вимогам безпеки, мікробіологічним показникам, то це дає змогу виробнику продовжити термін зберігання".

На відміну від морозива в обгортці, м’яке (фрізернеНіжний молочний десерт, який не заморожується і має особливу текстуру та смак) морозиво має дуже короткий термін реалізації, зауважує начальниця випробувального центру "Івано-Франківськстандартметрологія". Цей продукт треба продати у день його виготовлення.

Морозиво з енергетиком

Таке морозиво, за словами Тетяни Стасів, містить кофеїн. Тож його не варто споживати дітям.

"На маркуванні такого морозива чітко написано: 18+. Не можна сказати, що воно небезпечне, тому що всі вимоги нормативних документів витримано. Важлива — увага споживача. Він має читати, що написано на обгортці, та розповісти дітям", – зазначила начальниця випробувального центру ДП "Івано-Франківськстандартметрологія".

Нагадаємо, 60 % зразків морозива і солодощів нетривалого зберігання, які досліджують у випробувальному центрі "Івано-Франківськстандартметрологія", не відповідають стандартам.

Читайте нас у Telegram: головні новини Івано-Франківщини

Категорії
ПолітикаЕкономікаКультураСвітСпортВідеоПодіїТоп дняПриродаРегіониСтильДітиНаукаТехнологіїУрбаністикаЇжаДомашні твариниЛюди