Каоліновий кар'єр на Запоріжжі: соціологічне опитування та міфи навколо видобутку

Каоліновий кар'єр на Запоріжжі: соціологічне опитування та міфи навколо видобутку

Каоліновий кар'єр на Запоріжжі: соціологічне опитування та міфи навколо видобутку

32,4 відсотка людей із півсотні опитаних жителів Павлівської громади, де будують кар’єр із видобутку каоліну, підтримують будівництво, 31,4 % – проти цього, а 36,2 % під час опитування не мали певної позиції.

Такі результати соціологічного опитування оприлюднив 21 липня представникам робочої групи, яка вивчає проблемні питання реалізації проєкту, Аскад Ашурбеков – директор Агенції регіонального розвитку Запорізької області, яка проводила опитування.

У Вільнянську не підтримують будівництво 35,5 відсотків опитаних людей, підтримують – 24,4%, ті, хто не визначилися – 40,1%."Більшість негативного ставлення саме чомусь у Вільнянській громаді, а не в тій громаді, де буде безпосередньо будуватися кар’єр. Якщо казати про фактори, які впливають на негативне ставлення це, більшою мірою, побоювання екологічного характеру", – каже Аскад Ашурбеков.

Каоліновий кар'єр на Запоріжжі: що каже соціологічне опитування

Аскад Ашурбеков

"Забруднення водою, радіацією тощо. Але вони не конкретизовані в якісь конкретні речі. Це теж для нас було дуже показово. Просто є міфи, що це буде погано екологічно, а яким чином – ні. Чому є такі побоювання, звідки вони взагалі? Є група активістів, яка базується, безпосередньо, у Вільнянську. Є групи впливу у Вільнянську, які протестують проти цього кар’єру і, фактично, є локомотивами цього процесу", – додає він.

За словами Аскада Ашурбекова, у Павлівській громаді – до 4 тисяч жителів, у Вільнянську – до 20 тисяч. Під час соціологічного дослідження опитали по 500 – анонімно. Максимальна похибка – 2,5 відсотки, каже Ашурбеков.

Здійснювали опитування 13-14 липня студенти гуманітарних факультетів двох університетів – Запорізького Національного та Класичного приватного. Двоє їхніх викладачів-соціологів, разом із фахівцями Агенції регіонального розвитку Запорізької області та соціологічної компанії Independent Researching Group створили анкети, далі вже була опрацьована соціологія.

На думку голови робочої групи з питань будівництва "Біляївсього збагачувального комбінату" Олександра Билима, інвестори мають ініціювати кампанію з інформування населення про безпеку виробництва, і до інформування мають долучитися органи місцевого самоврядування.

Каоліновий кар'єр на Запоріжжі: що каже соціологічне опитування

Олександр Билим

"Проблема Біляївського комбінату – це не тільки проблема інвестицій, проблема технологій, не проблема екології. Це соціальна проблема. Основний висновок праці – те, що люди мають бути більше проінформовані, і після того, як вони будуть проінформовані й проінформовані не фейками, а фактами, дослідженнями, серйозними дослідженнями", – каже Олександр Билим.

Що відомо

  • 16 липня, на передостанньому засіданні робочої групи, яка вивчає проблемні питання реалізації проєкту “Біляївський збагачувальний комбінат”, оприлюднили висновки фахівців Українського гідрометеорологічного інституту та Інституту біохімії імені Палладіна. Зокрема, що каолінове родовище не є джерелом забруднення Вільнянського району і видобуток каоліну не становить ризику для здоров’я людей.
Категорії
ПолітикаЕкономікаКультураСвітСпортВідеоПодіїТоп дняПриродаРегіониСтильДітиНаукаТехнологіїУрбаністикаЇжаДомашні твариниЛюди