У Дніпрі планують збудувати майданчики для вигулу собак

У Дніпрі планують збудувати майданчики для вигулу собак

У Дніпрі планують збудувати майданчики для вигулу собак
Фото: Суспільне. Дніпро

У Дніпрі планують збудувати майданчики для вигулу собак. На сайті закупівель Prozorro зазначено: місто витратить на це близько двох мільйонів гривень. Усього планують побудувати чотири майданчики, в різних районах міста.

У Дарини півторарічний мітельшнауцер, на ім'я Тібо. Каже: хоче, аби майданчик для собак побудували в парку Глоби, бо їй з центру незручно їздити на мікрорайони, щоб потренуватися із собакою. На майданчику, що розташований на житломасиві Лівобережному-3, Дарина вперше.

"В цілому, в принципі, майданчик цікавий, але маленький, я б могла сказати, що ця гірка, яка позаду мене, вона дуже дивна. Тому що собака просто не перестрибне, якщо собака середнього чи маленького зросту. Я вважаю, що навіть великий собака може не перестрибнути. Тобто це треба "пофіксити" [переробити, ред.]", — говорить власниця мітельшнауцера Тібо Дарина.

У Дніпрі планують збудувати майданчики для вигулу собак
Дарина разом зі своїм собакою. Фото: Суспільне. Дніпро

Також Дарина каже: через каміння, що просто лежить на майданчику, активна собака може травмувати лапи. Знаряддя стоять дуже щільно і на майданчику мало місця.

"В мене собака активна тому майданчик має бути доволі великим, щоб собака міг побігати, позайматися зі мною."

Катерина Головачова, учасниця міського конкурсу "Бюджет участі", розповідає: її проєкти щодо майданчиків для собак реалізувати не вдалося. Але на одному із місць, які вона з однодумцями обирала, планує збудувати майданчик міськрада.

"Відмінність тих майданчиків які я планувала, у тому що вони вільні від снарядів, там лише дві, три, чотири одиниці снарядів які знаходяться вздовж паркану та не заважають вільному простору. Тобто хто хоче той позаймався на снарядах, хто хоче побігав на рівному полі", — говорить власниця німецької вівчарки Хельги Катерина Головачова.

У Дніпрі планують збудувати майданчики для вигулу собак
Катерина Головачова разом з вівчаркою Хельгою. Фото: Суспільне. Дніпро

Згідно із тендерною документацією, найбільший майданчик буде розташований у сквері на Калиновій, на нього замовили 110 погонних метрів огорожі. На цьому майданчику за замовленням мають розмістити 11 снарядів для тренування. Найменший — у парку Шевченка. В замовленні 32 погонні метри огорожі та 6 снарядів. На думку Катерини, такі малі майданчики травмонебезпечні для собак великого та середнього розміру. Крім того, за документами, один з майданчиків планують будувати у Молодіжному Парку в Новокодацькому районі за 662 800 грн. Але там вже існує майданчик із тренажерами. І Катерина боїться, що його зіпсують.

"Тут збиралося багато власників собак і ми вирішили, що комусь потрібні знаряди, а комусь потрібно просто поле. Тому ми залишили і вільну частину поля, де можна побігати, і в іншій частині ми встановили тренажери. Але при цьому ми знаємо, що для собак потрібна зона розбігу та зона гальмування. Собака не може, як і автівка, миттєво загальмувати, або перестрибнути із місця на висоту", — говорить власниця німецької вівчарки Хельги Катерина Головачова.

Ми звернулися до директора КП "Спорт-Дніпро" Антона Юрченка, відповідального за майданчики. Він каже: із власниками собак радились та питання вивчали. Ми запитали, яка кількість собак і якого розміру може одночасно з комфортом перебувати на майданчику, наприклад в Парку Шевченка.

"Щодо кількості собак — це, ну, вже керує людина, яка свою собаку туди запускає. Якщо там, наприклад, п'ять-шість собак, трохи почекають, погуляють, і потім там. Одні вийдуть й інші зайдуть. Ну, я думаю, якщо в нас є шість елементів, то шість власників із собаками на кожному елементі можуть чергуватися. Цей майданчик, він розроблений не для вигулу собак, щоб собака там бігала, а для тренувань та різноманіття вигулу собаки", — говорить директор КП "Спорт-Дніпро" Антон Юрченко.

Щодо будівництва майданчика у Молодіжному Парку в Новокодацькому районі Антон Юрченко каже: не знав, що там вже є тренувальний майданчик.

"Не готовий відповісти, керівництво парку мені цю інформацію не повідомляло, що там щось існує."

Ми надіслали запит із запитаннями: чи будуть зносити той майданчик, чи встановлюватимуть новий на іншому місці. Чекаємо на відповідь.

У Дніпрі планують збудувати майданчики для вигулу собак
У Дніпрі планують збудувати майданчики для вигулу собак. Фото: Суспільне. Дніпро

Читайте також

  • В України ухвалили закон, що забороняє приватні притулки для птахів
На початок