На Буковині розпочалась п'ята хвиля щеплень. Які вакцини є та де їх отримати

На Буковині розпочалась п'ята хвиля щеплень. Які вакцини є та де їх отримати

На Буковині розпочалась п'ята хвиля щеплень. Які вакцини є та де їх отримати
Суспільне Буковина

У Чернівецькій області розпочалась п'ята хвиля вакцинації від коронавірусу. Деякі препарати доступні у пунктах вакцинації, інші — можуть отримати працівники підприємств чи мешканці ОСББ. Щепитись можуть всі, кому виповнилося 18 років. Пояснюємо, які вакцини є в області та де можна імунізуватись.

Які вакцини доступні

У Чернівецькій області в загальному доступі є вакцини CoronaVac та Moderna. Їх схвалено ВООЗ для екстреного застосування. Також є Pfizer та AstraZeneka (Covishield).

CoronaVac — це вакцина, яка містить у своєму складі неактивний, “вбитий” вірус. Організм реагує на нього та виробляє імунітет. Вона потребує двох доз з інтервалом у 21 день. За інформацією МОЗ, препарат запобіг захворюванню у 51% вакцинованих.

Moderna — вакцина, розроблена американською компанією. Потребує двох доз з інтервалом у 28 днів. За інформацією МОЗ, ефективність вакцини складає 94%.

Pfizer — вакцина, розроблена німецькою компанією. Її ефективність складає 95%. Для імунізації потрібно отримати дві дози з інтервалом у 21-28 днів.

AstraZeneka (Covishield) — вакцина, розроблена Оксфордським університетом та британською компанією. Вакцина вироблена в Індії. Вона потребує двох доз з інтервалом у 12 тижнів.

AstraZeneka Skbio — та ж вакцина, що й AstraZeneka (Covishield), втім розроблена у Південній Кореї.

Хто може отримати вакцину

CoronaVac та Moderna є у загальному доступі у пунктах та центрах щеплення. Аби отримати Pfizer, потрібно звернутись до свого сімейного лікаря. Також цю вакцину можуть обрати підприємства, які хочуть щепити понад 50 людей та ОСББ, сказала Суспільному заступниця голови обласної адміністрації Наталія Гусак. Щеплення вакциною AstraZeneka (Covishield) можуть отримати люди, які раніше отримали першу дозу цієї вакцини.

Де можна щепитись

В області діють дев'ять центрів вакцинації. Також для імунізації облаштували пункти, вони працюють щодня з 10:00 до 16:00.

Охочі можуть вакцинуватися за адресами:

  • мистецький центр "Юність Буковини", вулиця Героїв Майдану, 5,
  • автовокзал "Вест Буковина", вулиця Руська, 248,
  • медпункт Калинівського ринку,
  • торговий центр на вулиці Героїв Майдану, 71,
  • центр медико-санітарної допомоги у Сторожинці, вулиця Шевченка, 18,
  • центр медико-санітарної допомоги у Хотині, вулиця Кобилянської, 2,
  • центр медико-санітарної допомоги у Новодністровську, «Сонячний» квартал 3/27,
  • центр медико-санітарної допомоги у Вижниці, вулиця Українська, 63,
  • центр медико-санітарної допомоги у Кіцмані, вулиця Незалежності, 42.

Мобільні бригади для вакцинації можуть приїхати на підприємства, де готові щепитись понад 50 людей. Також групову імунізацію можуть влаштувати мешканці ОСББ. Для цього їм потрібно звернутись у міське управління охорони здоров'я.

Що відомо

  • 25 лютого у Чернівецькі області почали щепити від коронавірусу. Першим вакцинували дитячого анестезіолога Олександра Тесліцького.

Читайте також

У Чернівцях мешканців одного з ОСББ щепитимуть від коронавірусу

На початок