У Болехові обрали директора школи: другий кандидат на посаду подав до суду

У Болехові обрали директора школи: другий кандидат на посаду подав до суду

У Болехові обрали директора школи: другий кандидат на посаду подав до суду Суспільне Карпати

20 липня у Болехові обрали директора школи № 2. Один з кандидатів – учитель Михайло Чижик розповів Суспільному Карпати, що конкурс на посаду керівника навчального закладу організували з порушенням законодавства, тому він подав позов до суду. Оскаржувати планує і результат виборів.

У конкурсі на посаду директора Болехівської школи брали участь два кандидати – учитель інформатики цього закладу Михайло Чижик та директор Болехівського будинку дитячої та юнацької творчості Володимир Півень.

Розгляд кандидатур на посаду директора Болехівської школи № 2Суспільне Карпати

Розгляд кандидатур на посаду директора Болехівської школи № 2

Про порушення під час проведення конкурсу говорить і заступниця директора школи Наталія Лугова. Перед початком виборів вона разом із 15 вчителями вийшла з плакатами до стін Болехівської міської ради. Освітяни вимагали проведення конкурсу відповідно до законодавства.

15 вчителів вийшли під стіни Болехівської міської ради, вимагаючи проведення конкурсу згідно із законодавствомСуспільне Карпати

15 вчителів вийшли під стіни Болехівської міської ради, вимагаючи проведення конкурсу згідно із законодавством

"Тут ми для того, щоб ця процедура була справедливою і чесною. Від часу організації, від оголошення конкурсу були порушення. Невчасно оголосили, адже закон говорить, що не пізніше, ніж за два місяці до закінчення контракту. Це був термін до 1 квітня. Конкурс оголосили значно пізніше. У положенні також є недопрацювання", – каже Наталія Лугова.

Вчителі тримали плакати "Вимагаємо чесного конкурсу" і "Владо, забезпеч чесний конкурс"Суспільне Карпати

Вчителі тримали плакати "Вимагаємо чесного конкурсу" і "Владо, забезпеч чесний конкурс"

Конкурс проводили у три етапи: тестові, ситуативні завдання та презентація перспективного плану школи. З відривом у чотири бали переміг Володимир Півень.

Один з кандидатів на посаду директора – Михайло ЧижикСуспільне Карпати

Один з кандидатів на посаду директора – Михайло Чижик

Михайло Чижик каже, оскільки конкурс організували з порушенням законодавства, він подав позов до Івано-Франківського окружного адміністративного суду. За його словами, незаконно сформували й конкурсну комісію, тож в об’єктивності її роботи вчитель сумнівається.

"Засновником Болехівської школи № 2 є Болехівська міська рада. І саме вона мала створювати конкурсну комісію. До неї мали увійти представники засновника — депутати міськради, представники громадськості, громадські організації, представники РДА чи ЦОЯОЦентр оцінювання якості освіти, — розповідає Михайло Чижик. — Вони мали входити сюди на паритетних засадах, тобто — в однаковій кількості. Міський голова своїм розпорядженням призначив конкурсну комісію. Якщо ми проаналізуємо її склад, то більшість людей перебуває у його прямому підпорядкуванні".

У Болехові обрали директора школи. Ним став Володимир ПівеньСуспільне Карпати

У Болехові обрали директора школи. Ним став Володимир Півень

Переможець конкурсу на посаду директора Володимир Півень надати коментар кореспондентці Суспільного Карпати відмовився, позаяк, з його слів, під час конкурсу відчував психологічний тиск.

Міський голова Болехова, який затверджував склад комісії, у телефонній розмові сказав журналістам Суспільного Карпати, що перебуває у відрядженні в Івано-Франківську і надати коментар не може через зайнятість. Надалі слухавку не брав.

Ілона КалитинСуспільне Карпати

Ілона Калитин

Заступниця голови комісії Ілона Калитин каже, що бали розподіляли для кожного етапу та оцінювали учасників так, як прописано у нормативних документах.

За словами юриста Андрія Малетина, за склад членів конкурсної комісії мали голосувати депутати міської ради на сесії.

Юрист Андрій МалетинСуспільне Карпати

Юрист Андрій Малетин

"Закон "Про повну загальну освіту" у частині 4 статті 39 чітко зазначає, що формує засновник. Виходячи з цієї норми закону, можна однозначно сказати, що лише засновник, а ним є рада, яка діє від територіальної громади", — говорить Андрій Малетин.

За його словами, якщо є процедурні порушення щодо формування конкурсної комісії, то і сама легітимність того конкурсу може бути під сумнівом: "Останнє слово повинен сказати суд, що відбулися порушення і, відповідно, визнати й результати того конкурсу недійсними".

Михайло Чижик каже, що суд повернув йому позовну заяву. Однак після того, як отримає ухвалу, каже, що позиватиметься знову.

Читайте також

Читайте нас у Telegram: головні новини Івано-Франківщини

Категорії
РозслідуванняПолітикаЕкономікаКультураСвітСпортВідеоПодіїТоп дняПриродаРегіониСтильДітиНаукаТехнологіїУрбаністикаЇжаДомашні твариниЛюди