Хто претендує на посаду гендиректора Одеського національного театру опери та балету

Хто претендує на посаду гендиректора Одеського національного театру опери та балету

Хто претендує на посаду гендиректора Одеського національного театру опери та балету Фото: сайт Одеської опери

Міністерство культури опублікувало документи претендентів на посаду генерального директора художнього керівника Одеського національного академічного театру опери та балету. На конкурс подали документи дві особи раніше вони очолювали одеську оперу і пересварилися між собою.

Перша кандидатка Надія Бабіч, заслужена працівниця культури, яка з 2010 року по лютий 2021 року обіймала посаду генеральної директорки Одеського національного академічного театру опери та балету. У лютому у неї скінчився строк дії трудового договору, її призначили виконувачкою обов'язків директорки опери до обрання нового керівника чи керівниці.

Хто претендує на посаду гендиректора Одеського національного театру опери та балетуoperahouse.od.ua

Надія Бабіч

У мотиваційному листі Бабіч зазначила, що у подальшій роботі вбачає перспективу прискорення нових вистав (оперних і балетних), зміцнення матеріально-технічної бази, конкурентоспроможності театрального продукту, розширення географії гастрольної діяльності, укріплення позитивного іміджу театру в місцевій театральній громаді та за кордоном.

Другий кандидат Євген Лавренчук, заслужений артист України, лауреат Державної премії імені Леся Курбаса. З 2018 по 2021 рік працював головним режисером Одеського національного академічного театру опери та балету. 12 років працював у Росії, але у 2015 році повернувся в Україну через "незгоду зі злочинною політикою".

Хто претендує на посаду гендиректора Одеського національного театру опери та балетуВікіпедія/Лілія Кривець

Євген Лавренчук

У мотиваційному листі зазначив, що ставить перед собою амбітні цілі: створення театру, який би посів гідне місце на театральній мапі Європи, а також вивід окремого бренду — оркестру Одеської опери як самостійної творчої одиниці. Обіцяє залучати до реалізації проєктів зірок світового мистецтва, займатися промоцією українських композиторів на європейському просторі, а також використовувати маркетингові інструменти для масового приваблення молодої публіки.

Скандал з побиттям та звільненням Лавренчука

За словами Лавренчука, наприкінці жовтня 2020 року йому двічі подзвонила невідома людина і порадила звільнитися з театру, "аби залишитися цілим". Але режисер оголосив, що планує подавати свою кандидатуру на посаду художнього керівника — директора закладу, оскільки термін дії контракту директорки Надії Бабіч добігає кінця. За декілька днів після того, як Лавренчук розповів Бабіч про намір взяти участь у конкурсі, на нього начебто напали.

Після цього 10 лютого Євген Лавренчук отримав офіційний лист від директорки театру про непродовження з ним контракту з 15 березня. Про напад та конфлікт із керівництвом режисер публічно заявив лише 1 березня.

В театрі слова режисера назвали "брехнею та спробою зганьбити ім'я та репутацію" закладу. Заяву розповсюдили через сторінку театру у Фейсбуці, не зазначивши, хто автор заяви — керівниця чи трудовий колектив.

У повідомлені в Фейсбуці вказано, що за три роки перебування на посаді головного режисера Лавренчук поставив лише одну виставу ″La Traviata″. Також, як зазначили в Одеській опері, він начебто не може організувати роботу режисерського цеху, зокрема з багатьма "досвідченими виконавцями" у нього виникли конфлікти через його нестриманість, вживання ненормативної лексики та образ. З ким саме — не зазначалося.

Що відомо

До 17:00 21 липня усі незгодні можуть подавати пропозиції та зауваження щодо цих кандидатур на електронну пошту [email protected] (з позначкою "пропозиції та зауваження "ОНАТОБ"). Їх передадуть конкурсній комісії з конкурсного добору на посаду генерального директора-художнього керівника Одеського національного академічного театру опери та балету.

Раніше Мінкульт оголосив відбір кандидатур для включення до складу конкурсної комісії від громадських організацій. Це мали бути фахівці, які відповідають таким критеріям:

  • незалежні фахівці у сфері культури, публічного або бізнес-адміністрування;
  • члени професійних, творчих спілок, об’єднань, асоціацій, організацій у сфері культури, зареєстрованих відповідно до закону;
  • члени міжнародних об’єднань, асоціацій, організацій у сферах культури.

За результатами жеребкування, яке відбулося 8 липня 2021 року, до складу комісії обрали такі кандидатури:

  • Муравський Богдан Григорович – громадська організація "Асоціація розвитку культури та мистецтва";
  • Шимпф Олександр Євгенійович – громадська організація "Адвокаційний офіс";
  • Смолянінова Світлана Миколаївна – громадська організація "Мистецтво для толерантності".

26 червня 2021 року відбулися загальні збори трудового колективу Одеського національного академічного театру опери та балету, які обрали до складу комісії такі кандидатури:

  • Стаховська Олена Володимирівна – професорка Одеської національної музичної академії ім. А. В. Нежданової, Народна артистка України.
  • Солов'яненко Анатолій Анатолійович – головний режисер Національної опери України, кандидат мистецтвознавства, професор, Народний артист України, Лауреат Національної премії України імені Тараса Шевченка, кореспондент Національної академії мистецтв України.
  • Вовкун Василь Володимирович – генеральний директор-художній керівник Львівського національного академічного театру опери та балету імені Соломії Крушельницької, Народний артист України, професор кафедри режисури та акторської майстерності Національної академії керівних кадрів культури і мистецтв.
Категорії
КонцертиТеатрАрхітектураДизайнІнше