19-річний українець Онуфрієв виграв "бронзу" юніорського Євро у стрибках з жердиною

І встановив особистий рекорд на змаганнях.

Український стрибун з жердиною Олександр Онуфрієв - бронзовий призер юніорського Євро у стрибках з жердиною! На змаганнях, що проходять у Талліні, 19-річний українець з особистим рекордом посів друге місце.

На юніорському Євро змагання зі стрибків з жердиною були поділені два етапи. Спочатку спортсмени мали пройти півфінал, після чого вже змагалися за медалі змагань.

Онуфрієв зміг пройти у фінал змагань У другому півфіналі український спортсмен двічі з третьої спроби брав висоти 4.80 та 5.00 метри. Останню висоту на 5.10 метри 19-річний українець взяв з першої спроби.

У фінал стрибків з жердиною пройшли 12 спортсменів, у тому числі ще один українець - Нікіта Строгалєв. Проте поборотися за медалі зміг лише Онуфрієв.

Фаворитом змагань перед стартом був француз Антоні Аміратті. Йому належали найкращі результати Європи та світу - на початку червня французький стрибун із результатом 5.72 метри виграв домашні змагання у Салон-де-Провансі. У підсумку він та білорус Матвєй Волков розпочали стрибати лише з висоти 5.29 метри.

Для Строгалєва та Онуфрієва виступи розпочалися з висоти 4.90 та 5.05 метри відповідно. Строгалєв взяв планку у 5.15 метри, проте наступні три спроби на 5.22 м не реалізував.

Онуфрієв водночас подолав 5.22 метри, після чого 5.29 м та 5.34 м забирав з третьої спроби. А згодом після першої спроби взяв 5.39 метри та з другої - 5.44 м.

За підсумками висоти 5.44 метри у секторі стрибків з жердиною залишилося лише три спортсмени - відповідно, Онуфрієв гарантував собі медаль. Проте Аміратті і Волков пропустили висоту 5.49 метрів, а українець не взяв її з жодної з трьох спроб.

У підсумку Онуфрієв посів лише третє місце. Аміратті та Волков продовжили боротьбу, з якої переможцем вийшов француз.

Євро U20. Стрибки з жердиною, фінал

1. Антоні Аміратті (Франція) - 5.64 метри
  2. Матвєй Волков (Білорусь) - 5.44 метри
  3. Олександр Онуфрієв (Україна) - 5.44 метри

Результат Онуфрієва - новий особистий рекорд у його кар'єрі. До юніорського Євро він стрибав не вище 5.30 метрів, причому ця планка йому підкорилася на юнацькому чемпіонаті Україні.

Крім того, це перша нагорода Онуфрієва на рівні юніорських Євро. До цього він здебільшого здобував нагороди на внутрішньому рівні.

Прогрес Онуфрієва у стрибках з жердиною

• 2019 рік - 4.30 метри
  • 2020-й - 4.70 метри
  • 2021-й - 5.44 метри

Хто такий Олександр Онуфрієв

• 19-річний стрибун з жердиною, представник Дніпропетровської області
  • У 2021 році Онуфрієв виграв два юніорські турніри - чемпіонат України, а також чемпіонат Балканських країни.
  • На дорослому чемпіонаті Європи Онуфрієв посів третє місце, взявши висоту 5.10 метри.
КаратеСучасне п'ятиборствоБоротьбаСпортивне скелелазінняТхеквондоСкейтбордингСерфінгВітрильний спортГольфПаралімпійський спорт